fabrika için en iyisi?

arkadaslar bu konuda 2*54 revo serisi işi goturmuş 250 w metal halide sokup onu taktık hemen yanında 250 metal halide de duruyor 2*54 hem ekonomik (enerji tasarrufu yonunden) hemde aydınlık şiddeti daha fazla muhtemelen çogu musterimin armaturlerinde revizyon yapacagım

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
biz firmamızdaki tüm civalı armatürleri değiştirip 4*54 ve 2*54 armatürler kullandık verimi çok güzel markası liviena kullanılan malzemeler philips 2 yıldır kullanıyoruz.

atelye ve fabrika sahalarında yani dönen aksamların bulunduğu alanlarda flöresanlı armatör kullanmak doğrumu acaba diye düşünüyorum çünkü stroboskobik etkiden dolayı dönen sistemler duruyormuş gibi algılana bilir buda iş kazalarına neden olmazmı arkadaşlar...................

bizde aynısını kullandık aydınlatması güzel ve tasarruflu

birde bu phılıps in bahsettiğiniz armatürde kullanılan kendinden florasanın içinde bulunan reflektörlü olanları var onlar daha iyi ama biraz maliyetli eae firmasına danışabilirsiniz bilgi verirler normalinden daha iyidir içindeki reflöktör sayesinde ışığı direk dağılmadan iletir ben 58 watt olarak hatırlıyorum birde 80 watt olanlarınıda duydum

benn konunun bır başka boyutunu tartışmaya açacağım benım bildığım CNC tezgahları torna tezgahlarında gazlı lambalar (floresan ) tıpı lambaların kullanılması tehlıkelı sebep örnek verıyorum bır torna tezgahı duşunelım floresan lamba 50 herz de titreşimli olarak işik verır göz yanılması bu titreşımlerı gormeyız torna tezgahı 50 herz titreşimin dalga boyunda donduğunu varsayalım tezgahın donmedığını durduğunu göz yanılması olarak goreceksınız buda kazalara sebep olabılır bu bahsettığımı bizzat denedım universıtede torna tezgahlarına akkor lamba taktım

benn konunun bır başka boyutunu tartışmaya açacağım benım bildığım CNC tezgahları torna tezgahlarında gazlı lambalar (floresan ) tıpı lambaların kullanılması tehlıkelı sebep örnek verıyorum bır torna tezgahı duşunelım floresan lamba 50 herz de titreşimli olarak işik verır göz yanılması bu titreşımlerı gormeyız torna tezgahı 50 herz titreşimin dalga boyunda donduğunu varsayalım tezgahın donmedığını durduğunu göz yanılması olarak goreceksınız buda kazalara sebep olabılır bu bahsettığımı bizzat denedım universıtede torna tezgahlarına akkor lamba taktım

Bahsettiğiniz olayın adı stroskobik etkidir ve manyetik balastlı yani doğrudan 50 Hz Şebeke frekansıyla çalışan floresan lambalarda görülür. Elektronik balastlı floresan ampullerde çalışma frekansı 15000 Hz ile 47000 Hz arasında olduğundan dolayı bu etki ortadan kalkar.

sizlere yeni nesil kaixen (ucd) lambayı tavsiye edebilirim,400 watt yerinde 60 veya 120 watt kullanabiliyorsunuz,diğer husus ise güç tüketimi azalmasıyla beraber ışık şiddeti artmaktadır

Sn tekin126 arkadaşım farklı bir yaklaşımda bulunman güzel bunla ilgili bi kazaya şahit oldum tasarruftan önce güvenlik...

atelye ve fabrika sahalarında yani dönen aksamların bulunduğu alanlarda flöresanlı armatör kullanmak doğrumu acaba diye düşünüyorum çünkü stroboskobik etkiden dolayı dönen sistemler duruyormuş gibi algılana bilir buda iş kazalarına neden olmazmı arkadaşlar...................

Slm arkadaşlar bende armegedon adlı arkadaşımıza katılıyorum. Bildiğim kadar ile bu gibi yerlerde fleoresant kullanılmıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri