fabrika için en iyisi?

3elibrahim

Paylaşımcı üye
arkadaslar agırlıklı cnc çalışacak bir fabrikada ne tur bir aydınlatma armaturu seçersiniz?

tecrubeli arkadaslardan cevap bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaslar agırlıklı cnc çalışacak bir fabrikada ne tur bir aydınlatma armaturu seçersiniz?

tecrubeli arkadaslardan cevap bekliyorum

Fabrikanın yüksekliğine, armatürleri koyabileceğin yüksekliğe, ortamda hakim olan renklere (çatı, zemin, duvar ve makina renkleri), makina yoğunluğuna (yani makinalar arası boşluklara), istenen aydınlatma değerine, bürçenize göre karar vermek gerekir. Kesin olan birşey varsa o da minimum enerji tüketimidir. Aydınlatma üreten firmaların aydınlatma haritası çıkaran yazılımları var. Bu yazılımı kullanmak da ayrı bir bilgi istiyor. Bu yazılım size armatür sayısı, yerleşimi vb detayları verecektir. O nedenle bu firmalardan biri ile görüşüp istedikleri bilgileri iletirseniz size çok detaylı bilgiler sunacaklardır. Metal Halide ampüller, Floresan, Led aydınlatma seçeneklerini araştırabilirsin. En tasarruflusu sonuncusu ama yatırım maliyeti diğerlerinin 10 katına kadar çıkabiliyor.
:cool:

sayın 3elibrahim

benim çalıştığım fabrikanın üretim tesisinde tavan aydınlatması 400w civalı armatürler ile aydınlatılıyor. geçenlerde deneme amaçlı armatür geldi onu yerleştirdik. bir adet ve deneme olduğu için 24 saat yanıyor. 4*54w lık floresan armatür. aydınlatması bence çok iyi. yaklaşık 2 aydır 24 saat devrede...

Syn volcanoos;Deneme amaçlı armatörün resim ve özelliklerini paylaşırmısın?Aydınlatma ve tasarruf bizim içinde önemli.

ürün fotodaki üründen model farklı olabilir. 4*54w floresan var içinde. elektronik balastlı. bize gelenin markası eae.

Sayın volcanos
bizim kullandığımız fluorsanlar genelde 36 W dır.Bunların boyları daha uzun olduğundan lümenleri de farklı sanırım.
Bu tür armatürleri yerden kaç metre yükseklikte kullanıyorsunuz ve aydınlatması nasıl:?Daha doğrusu siz bu uygulamadan memnunmusunuz:?
Birde EAE eğer bu konuda tek üretici ise yedek parçada tek bir üreticiye bağlı olmayı asla istemem:)

çok tesekkur ediyorum armatur guzel ben phılıps baktım bulamadım umarım onda vardır

sy volcanoos:armatur yerden kaç metre yukseklıkte birde kaç metre kareyi aydınlatmakta kolay gelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşım yükseklik 7 ile 10 mt arası ise en uygunu metal halide olacaktır.

evet VALCANOOS ARKADAŞIN DEDİGİGİBİ EAE NUMUNE TAKTIK AYDINLATMASI GÜZEL VE TASARRUFLU

tahmini yükseklik 10-12 mt arası. yan yana 5 adet 400w civalı armatür var. bu armatürlerden birini çıkartarak bu armatürü taktık. ayrı kablo çekerek 24 saat çalışmasını sağladık. 2 aydır 24 saat çalışıyor. aydınlatma olarak bence iyi sayılır. tek olduğu için kesin yorum yapamıyorum ama 4*54w güçle bence iyi bir aydınlatma sağlanıyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri