Fırçasız D.C motor hangi tip gerilimle çalışır?

bugra-06

Üye
Fırçasız d.c. motor hakkında internette bir sürü bilgi var ama birbirlerini tutmuyorlar. Bu motorlar d.c. gerilimle mi a.c. sinüs le mi yoksa a.c. üçgen le mi çalışıyor?
şimdiden teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kardeş fırçasız dc diyorsun bi de alternatiften bahsediyosun olmaz öyle şey
dc brushless motorlar sürcüsüz çalışmaz bu sürücüler ise motorun çalışması ve hız kontrolü için dir
işte kafanı karıştıran ya bu sürücünün pwm ile kullanılması yada bu sürücünün motora uyguladığı kare dalgalar

usta aynen pwm dediğin şeyin ne olduğunu bilmiyorum. dediğin gibi kafamı da bu kare dalga pwm üçgen fln muhabbeti karıştırıyor.
bende bi motorun bilgileri var ama AC servo yazıyor. AC servo brushless dc değil mi?

yok kardeş kafanı hiç karıştırmasın brushless motorlar sürücüsüz çalışmaz işte bu sürücü de pwm yani (pulse width modulation) darbe genişlik modülasyonu denen bir yöntemle sürülüyo burada sürücünün dc brushless motora uyguladığı sürüş şekli bu değil bu sadece basit olarak motorun hızının hangi düzeyde olacağını kullanıcının belirlediği bir yöntem asıl sürüş şekli sürücünün motorun uçlarını farklı bi şekilde tetiklemesi ile oluyor yani iş sürücüde bitiyor

işte benm asıl projem de sürücüyü tasarlamak ama heralde o da aşıcak beni neyse hocam gene de saol eyw

walla onu tasarlamaktansa satın almayı yeğlerim ama tasarlasan varya obiçim tecrübe edinirsin söyliyim

bizim işyerinde ac servo motorlar kullanılmakta. ama pwmsürücü degilde genelinde servo sürücüler kullanılmakta. pwm sürücülerini genelde 2 uçlu(+;-) motorlarda ;servo sürücüleride 4 uçlu (A-A";B-B") motorlarda kullanıyoruz tabiki ikisi arasında fark var pwm le calışan motoru 3000 devir de 220 volt 21.5 amper uygulama ile calıştıra biliyoruz (analog sinyal ile ) servo sürücüyüde 3000 devir 220 volt 20 amper de (profibus ,analog sinyal veya manule )calıştırıyoruz
ama sonucta ikiside birebir olamsada aynı görevi yapıyor

mrb Ben ESC ve Frıcasız DC motor aldım Fakat ESC nin uclarına ne tip bir Sinyal gondericegimi bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan varmı ? ayrıca ESC ye Besleme voltajı verincede Degisik sinyal sesleri cıkarıyor.

AC servo motor ile Brushless DC motor yapısal olarak nerdeyse tıpatıp aynı görünselerde sürüş teknikleri farklı.

AC servo motorlardan sinusel akımlar akıtılır. Brushless DC (fırçasız dc motor) dan ise trapezoidal akımlar akıtılır.

Bu akımları akıtacak gerilimler pwm tekniğiyle oluşturulur.

usta aynen pwm dediğin şeyin ne olduğunu bilmiyorum. dediğin gibi kafamı da bu kare dalga pwm üçgen fln muhabbeti karıştırıyor.
bende bi motorun bilgileri var ama AC servo yazıyor. AC servo brushless dc değil mi?

Üzerinde AC servo yazıyorsa ,sen nasıl fırçasız DC motor olduğuna karar verdin anlamadım..
Bir motor ya AC yada DC'dir..bunlar ayrıca ya fırçalıdır yada fırçasız..
bilgisayarında kullandığın fanlarda fırçasız dc dir... fırçasız dc motor sürücü gerektirmez, ama ayrıca sürücüyle de özel uygulamalar yapılabilir.. step motorlar her zaman sürücü gerektirir..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri