EX8B PIC Program Geliştirme ve Eğitim Seti

pony

Üye
EX8B PIC Program Geliştirme ve Eğitim Seti temel olarak aşağıda belirtilen 2 parçadan oluşmaktadır.

— Kaliteli PIC geliştirme kartı
— Expkits EXPROG USB2.0 programlayıcı

EX8B Microchip 10Fxxx, 12Fxxx, 16Fxxx ve 18Fxxx ailesinden 40, 28, 20, 18, 14 ve 8 pinli PIC mikro kontrolörlerini desteklemektedir. Kartın tasarımı, bu mcuların tüm özelliklerini rahatça kullanabilmeniz amacıyla, ihtiyacınız olan tüm devre parçaları bir araya getirilerek yapılmıştır. Picleri kolayca öğrenebileceğiniz küçük, kaliteli, taşınabilir, düşük güç ihtiyacı olan, usb 2.0 programlayıcısı olan ve sadece 1 usb kablosu ile tamamen çalıştırılabilen geliştirme kartıdır.
Kartta bulunan donanımlar sayesinde harici devre ihtiyacınızı en az seviyeye indirir. Kartın üzerinde Expkits tarafından geliştirilmiş USB2.0 programlayıcı ile çok hızlı ve güvenli bir şekilde 40, 28, 20, 18, 14 ve 8 pinli mcuları programlayabilirsiniz.ICSP modunda programlayıcı olarak, değişik pin sayısına sahip harici devrelerdeki picleri programlayabilirsiniz.
Laptoplarınızdaki USB portunu kullanarak her yerde yazılım geliştirebilirsiniz. Laptop çantanızın bos olan bir gözüne rahatlıkla koyabilirsiniz.
Mühendisler ve öğrencilerin kolayca denemeler yaparak, yeteneklerini hızla geliştirebilecekleri bir şekilde tasarlanmıştır.
EX8B geliştirme kartını bilgisayarınızın usb portunda kullandığınızda, harici besleme ihtiyacı duymazsınız. Harici besleme ile de kullanılabilirsiniz.
Satın alabileceğiniz en çok donanımı olan geliştirme kartıdır.

ÖZELLİKLER

* Microchip 8 bit PIC mikro kontrolörlerinden 8, 14, 18, 20, 28, ve 40 pinli mikro denetleyici desteği.
* 40 ve 28 pinli 2 ZIF soket desteği.
* ExpKits Exprog USB 2.0 programlayıcısı ile geliştirme kartındaki picleri soketlerinden ayırmadan programlayabilme.
* ICSP modunda harici devrelerdeki picleri programlayabilme.
* 4x4 Keypad.
* Menu Keypad.
* 240x128 Grafik LCD desteği.
* USB haberleşme devresi.
* PS2 klavye devresi.
* RS232 haberleşme devresi.
* RS485 haberleşme devresi.
* DS1820B dijital termometre devresi, 0,1 derece hassasiyetli ısı ölçümü.
* Analog sinyal ölçüm için 2 adet pot .
* USB beslemesinden çalışabilme. USB de iken harici kaynak gerekmez.
* Harici güç kaynağı bağlayabilme. (9V adaptör bağlanması normaldir.)
* USB yada harici güç seçebilme imkanı.
* 4lü 7-Segment display.
* Tüm pinler için 4 adet 5x2 IDC çıkış soketleri.
* Her pini Pull-Up ve Pull-Down yapabilme imkânı.
* Her pine bağlı 32 adet LED ve port olarak led gruplarını kontrol edebilme.
* 32 buton ile tüm MCU pinlerini kontrol edebilme.
* Butonları +5V veya gnd ye bağlayabilme imkânı.
* 128x64 GLCD desteği .
* Touch devresi.
* GLCD kontrast potu.
* 2x16 LCD desteği.
* LCD kontrast potu.
* Reset devresi.
* BUZZER ile sesli uyarı verebilme imkânı.
* EEPROM desteği.
* 2 Adet röle çıkış devresi.
* 2 Adet opto input devresi.
* Servo motor sürmek için soket.
* RF-RX modül desteği.
* RF-TX modül desteği.
* LDR.
* IRDA soketi.
* 1. Sınıf kalitede PCB kullanılmıştır.

Lütfen internet sitemizdeki kit karşılaştırmaları tablosunu inceledikten sonra alacağınız kite karar veriniz.

Bu setten ben de istiyorum nasıl alabilirim

PIC programlama zaman zaman ilgimi çekmiştir. Ancak küçük ev eşyaları nin chipleri için kullanılabilir mi diye merak ediyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri