Usb PIC Programlayıcı (Pıckıt2)+ Proteus Dosyaları + Fotolar

eski zif soketin ölçülerine sadık kalınarak devreyi tekrar çizdim daha fazla pici zif sokettete programlakamak için programlama yolları arttırılmıştır piclerin yerleşim yerlerinin resimleri içindedir.

eline sağlık çizim güzel gözükmekte ama,orjinal devrede mevcut olan bir tane programlama butonuydu(program to go) sanırım o yok...

eline sağlık çizim güzel gözükmekte ama,orjinal devrede mevcut olan bir tane programlama butonuydu(program to go) sanırım o yok...

Evet dostum butonu bilerek eklemedim çünkü basçek butonların farklı farklı tipleri var devreyi yapanların sadece benim çizdiğim butona bağlı kalmalarını istemedim.

Selam ben bu devreyi yapmıştım kullanıyorum ancak 12f675 programlamam gerekiyor ve başaramadım bana yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim fabrisio bana küstü nedense bi türlü cevap vermiyor.

Selam ben bu devreyi yapmıştım kullanıyorum ancak 12f675 programlamam gerekiyor ve başaramadım bana yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim fabrisio bana küstü nedense bi türlü cevap vermiyor.
daha evvel de yazdığım gibi yaptığınız pickit2nin zif soketinin bulunduğu devre 12f675 i prgramlayamaz bunu sadece ben demiyorum
fabrisio ilk mesajda belirtmiş <<<Devreye ek olarak resimlerde görüldüğü gibi zif soket devresini de adapte ettim. Bu ek ile 18, 28 ve 40 pin pic serisi kontrolörler programlanabilir. Diğer kontrolörler icsp ile programlanabilir demiş.>>>
haliyle 12f675 8 pinli olduğu için programlayamaz 12f675 bredboarda kurup pickit2 nin icsp uclarını picin gerekli yerlerine takarakta yaparsınız ama zif soketi devresi iistersen aşağıda verdiğim devreyi yapıp pickit2 nize takabilirsiniz belki boyutları pickit2den taşma yapabilir yada küçük de gelebilir bu okadarda önemli değil bence

şu şekilde takılıyor Pic'ler
dIH9W.jpg

Olur mu kardeş? Bizde küsme yok. Sadece aşırı yoğunluk. Siteye pek giremiyorum. Gerçi Erkan kardeşimiz izahını yapmış ama ben de şöyle anlatayım. Zif soket kartına dikkat edersen orada 5 tane pin var. Bunlar VPP, VDD, VSS, DATA ve CLOCK pinleri. Programlayacağın entegrenin datasheetinde entegrenin "pin diagrams" kısmında hangi bacağın ne işe yaradığını gösteriyor.

Buna göre;

VPP entegrenin 4 nolu pinine
VDD entegrenin 1 nolu pinine
VSS entegrenin 8 nolu pinine
DATA entegrenin 7 nolu pinine
CLOCK entegrenin 6 nolu pinine bağlanacak. Eğer programlayacağın entegre sayısı çok fazla ise, bu entegreye özel bir zif soket kartı yapabilirsin.

teşekkür ederim gözden kaçmış,haklısın Erkan saol
Seçkin sanada teşekkür ederim,nebileyim eskiden sohpet ederdik 1 seneden fazladır görüşemiyoruz maillerime cevap falan yazmadın görüşelim bi ara kardeşim.

indirebilmek için dns ayarlarını değiştrmek gerekiyor mu acaba

jumper yerleri kaldırdım onun yerine 10k lık ve 1k lık direnç koydum bu çizdiğim yolların benzerini bendeki programlayıcıda da kullanıyorum bir sıkıntı yok

f500m.jpg

evet usb programlayıcı adı pckit2 aşağıda verdiiğiim linktte çiziimleri ve baskı şeması varr pdf formattında isis ve ares dosyası yok eagle proogramı iile çizilmiş dosyaları var içiiinde ayrıca pdf foormatında yeleşm yerleride var malzeme listesini bakmak iiçin eagle 6 yı iindirmeniz gerek ama ben resim olarrak malzeme listesini ve yerleşim planını resim oolarrak ekledim siiz sadece baskı devresiiini zipli doosyanın içinde pdf formatlı dosyayı çıkaacaksınız pcb ye basacaksınız bu arada programcının içindeki pic 18f2550 dir

üstadım merhaba.
zif soketi bu devreye göre yapmışsınız sanırım.Bu devre güzel de ıcsp girişi yok.Ben eaglede iyi değilim.Bu devrenin ıcsp soket girişli ares pcbsi varmı elinizdedevre ve zif soket tek kartta güzel oluyor.Yaptığınız zif soket bu devreye çok benziyor.Bu ares zif soket devresini hangi devrede uyguluyorsunuz.Paylaşırsanız sevinirim.

Mehmet abi dediğiniz gibi bu devrenin icsp girişi yok ve areste çizimide yok ilk yaptığımda bu haliyle yaptım ve kullandıkça bazı eksiklerini farkedip gidermeye başladım önce kablolarla icsp için pin hedırdan icsp yaptım sonra vdd vss arasında 100nf kapasitör eksiğiliğini giderdim sebebi 28 ve 40 pinli piclerin içine atılan hexi okuyamamasıdır jumperlardan kurtulmak içinde 1k lık ve 10k lık smd direnç ekledim şu haliyle sorunsuz kullanıyorum şimdi ihtiyacım yok ama ilerde 3.3v pic geçerde programlama ihtiyacı duyarsam devreyi tekrar çizmeye çalışırım bu devrede benim hoşuma giden ve yapma sebebim zif soketin tek kartta oluşu ve zif soketin yollarının çok zengin olması ve geniş bir pic ailesini zif soket üzerinden programlamsı.Sorduğunuz 2. soruda bu areste çizdiğim sizin de farkettiğiniz gibi daha önce paylaştığım programyacıdaki zif soketin yollarıdır fabrisio ustanın zif soket devresi için çizdim alternatif olsun diye.
zif sokete yerleşim yerleri

f5gwu.jpg

buda bendeki programlayıcıda yaptığım değişikler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular