Usb PIC Programlayıcı (Pıckıt2)+ Proteus Dosyaları + Fotolar

İyide zif sokette 13. bacak boş yani bir yere bağlı değil haliyle program atamıyorum ...
Bende inceledim bu zif soketinde eksik var 12f675 in 1. bacağı vdd 4.bacağı vpp 6.bacağı pgc 7.bacağı pgd 8.bacağıda vss dir ama okadar baktım bu bacaklarının hepsinin zif sokette doğru yere oturduğu kombinasyon çıkartamadım.

sayın erkan şimdi bu kit çalışmıyor mu? ona göre yapacağım da.

Hocam kit çalışıyor ama zif soket eksik çizilmiş o yüzden zif soketle 18.28.40 bacaklı piclerden başkasını programlayamaz yani 10f 12f ve 14 , 20 bacaklı picleri programlayamaz fabrisio ustanın zif soket devresinde sadece 2 tane vpp bağlantısı zif sokete yerleştirilmiş normalde 4 adet olması gerekir programlama voltajı buradan sağlanıyor çünkü .Yapıp yapmamak sizin bileceğiniz birşey. bence yapma
resimle anlatmaya çalışayım belki daha iyi anlaşılır

12f serisi picler!in 1. pini zifin 17. pinine gelecek. 13.pine 10f serisi bağlanıyor. umarım yanlışım yoktur

Gözünüzden kaçmış galba çüünküü pic zif sookete tters oturtulmuştur picin 1. pini noktadan itibaren saymaya başlanır oyüzden 12f serisi pic in 1. bacağı bu resme göre zifin 21. bacağğına oturtulmuş.zaten bu resim konusu geçen devrenin zifsoketi ile bir bağlantısı yok devreyi inceleyin zif soketin 13.17.21. pinleri boştur

Hocam kit çalışıyor ama zif soket eksik çizilmiş o yüzden zif soketle 18.28.40 bacaklı piclerden başkasını programlayamaz yani 10f 12f ve 14 , 20 bacaklı picleri programlayamaz fabrisio ustanın zif soket devresinde sadece 2 tane vpp bağlantısı zif sokete yerleştirilmiş normalde 4 adet olması gerekir programlama voltajı buradan sağlanıyor çünkü .Yapıp yapmamak sizin bileceğiniz birşey. bence yapma
resimle anlatmaya çalışayım belki daha iyi anlaşılır

Peki bu 4 vpp li şekilde zif soketli devreyi çizebilecek kimse var mı?

Bu arada boştaki 13,14,15,16 ve karşılarında 25,26,27,28 nolu pinlere harici kablolar ile vdd vss vpp pgd ve pgc yi taşıdım
vpp 16ya
vdd 13e
vss 28e
pdg 27ye ve
pgc 26 nolu zif soket pinine denk geldi sonrasınra pickit 2 programmerdan otomatik bul dedim ama "no device detected" dedi ya ben bu 12f675 pic leri narıl programlarım bir yardım edin lütfen...

Nerede yanlışlık yapmıyorum?

Son düzenleme:
hatayı düzelttim target vdd source kısmını auto yapınca düzeldi herkese teşekkür ederim :)

Peki bu 4 vpp li şekilde zif soketli devreyi çizebilecek kimse var mı?
eski zif soketin ölçülerine sadık kalınarak devreyi tekrar çizdim daha fazla pici zif sokettete programlakamak için programlama yolları arttırılmıştır piclerin yerleşim yerlerinin resimleri içindedir.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri