Evimdeki topraklama doğru mu (multimetre ölçümü)

Değerli hocam merhaba, prizlerden birini söktüm. Bu şekilde bağlandığını gördüm. Sanırım iki faz birlikte yanında ise nötr ve topraklama birbirine bağlanmış. Bir de ince tel var, onu anlamadım.

Bu anladığım kadarıyla yanlış bir bağlantı. Sarı olan kablo (toprak olduğunu değerlendiriyorım) gerçekten toprak değil sanırım? Doğru sağlıklı bağlantı için öneriniz olur mu?
Değerli hocam merhaba, prizlerden birini söktüm. Bu şekilde bağlandığını gördüm. Sanırım iki faz birlikte yanında ise nötr ve topraklama birbirine bağlanmış. Bir de ince tel var, onu anlamadım.

Bu anladığım kadarıyla yanlış bir bağlantı. Sarı olan kablo (toprak olduğunu değerlendiriyorım) gerçekten toprak değil sanırım? Doğru sağlıklı bağlantı için öneriniz olur mu?

Ekli dosyalar

• 9487AC86-DDF4-4DF5-9252-278F70CED84B.jpeg
    9487AC86-DDF4-4DF5-9252-278F70CED84B.jpeg
    195 KB · Görüntüleme: 24
  • 3A8DAF81-73C8-455B-8EC3-89C931409669.jpeg
    3A8DAF81-73C8-455B-8EC3-89C931409669.jpeg
    195 KB · Görüntüleme: 20
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sarı yeşil kablo başka bir prize paralel çekilmiş notr kablosu, kaçak akım rölesi varmı tesisatınızda

Yerinde tesbit edilmesi gerekir .
Yeni ve eski kablolar nereden geliyor ve başka prize atmala olabilir ?
Görmek ve tesbit ? renk kontrolu ( faz , nötr , topraklama ) , ölçümler .

Dikkat : iş güvenliği !!!

9487AC86-DDF4-4DF5-9252-278F70CED84B.jpeg

Priz bağlantısı

priz bağlantısı.png

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak