Evimdeki topraklama doğru mu (multimetre ölçümü)

Merhaba multimetre ile ölçüm yaptım.

1. Priz: faz-toprak arası: 45 volt / toprak nötr arası: 8 volt

2. Priz: faz toprak arası: 45 volt / toprak nötr arası: 0 volt

Topraklama sağlığı hakkında konuşabilir miyiz?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
  1. Prizdeki ölçümler, topraklama sisteminin eksik olduğunu veya arızalı olduğunu göstermektedir. Faz ve toprak arasında 45 volt fazla gerilim olması, topraklama sisteminin yetersiz olduğunu veya arızalı olduğunu gösterir. Toprak nötr arasındaki 8 voltluk gerilim, aynı sorunun devam ettiğini gösterir.
  2. Prizdeki ölçümler, topraklama sisteminin daha iyi durumda olduğunu göstermektedir. Faz ve toprak arasındaki gerilim, normal olarak olması gereken seviyede olmasına rağmen, toprak nötr arasındaki gerilim sıfır olması ideal değildir. Bu, topraklama sisteminin daha iyi durumda olduğunu ancak hala bazı eksikliklerin veya arızaların olabileceğini gösteriyor.
Konuyla ilgili bilginiz olmadığını anlıyorum o nedenle mutlaka yetkili bir elektrikçiden destek alın.

1. Prizdeki ölçümler, topraklama sisteminin eksik olduğunu veya arızalı olduğunu göstermektedir. Faz ve toprak arasında 45 volt fazla gerilim olması, topraklama sisteminin yetersiz olduğunu veya arızalı olduğunu gösterir. Toprak nötr arasındaki 8 voltluk gerilim, aynı sorunun devam ettiğini gösterir.
  2. Prizdeki ölçümler, topraklama sisteminin daha iyi durumda olduğunu göstermektedir. Faz ve toprak arasındaki gerilim, normal olarak olması gereken seviyede olmasına rağmen, toprak nötr arasındaki gerilim sıfır olması ideal değildir. Bu, topraklama sisteminin daha iyi durumda olduğunu ancak hala bazı eksikliklerin veya arızaların olabileceğini gösteriyor.
Konuyla ilgili bilginiz olmadığını anlıyorum o nedenle mutlaka yetkili bir elektrikçiden destek alın.
O zaman ben de size şunu göndereyim;
1674509101887.png

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri