Evdeki elektronik cihazlarda (tv, monitör) ekran gidip gelme sorunu

emrreee

Üye
Başlıkta da belirttiğim gibi tv ve mönitör ekranı gidip geliyor mutfaktaki ocak çakmağı çalıştığı zaman televizyon, fişlere elektrik süpürgesi vs cihaz bağlandığı zaman monitör görüntüsünde sorun oluyor bu durumun elektronik cihazlara zararı olur mu, sorun nedir?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Hemen olmasa da tabi ki bir süre sonra zarara sebep olabilir. Oynak elektrik cihazlarda stres yaratır. 1 milyoncudan ölçü aleti alın voltaj ölçün. Sonra bir kettle filan çalıştırın yine ölçün. Anormallik var mı gizleyin. Vidaları iyi sıkılmamis sigorta olabilir. Nötr telleri birbirine burularak bağlanıyor, bunlarda gevşeklik olabilir. Çakmak olayı ayrı, o parazit yapıp uydu yayınını kesiyor olabilir.

Hemen olmasa da tabi ki bir süre sonra zarara sebep olabilir. Oynak elektrik cihazlarda stres yaratır. 1 milyoncudan ölçü aleti alın voltaj ölçün. Sonra bir kettle filan çalıştırın yine ölçün. Anormallik var mı gizleyin. Vidaları iyi sıkılmamis sigorta olabilir. Nötr telleri birbirine burularak bağlanıyor, bunlarda gevşeklik olabilir. Çakmak olayı ayrı, o parazit yapıp uydu yayınını kesiyor olabilir.
Yanıtınız için teşekkür ederim, multimetrem var kettle ı çalıştırıp farklı prizlerden ölçüm mü yapmam gerekiyor?

Problem nasıl oluşuyorsa o şekilde kontrol edin. Monitör prizinden mesela

Başlıkta da belirttiğim gibi tv ve mönitör ekranı gidip geliyor mutfaktaki ocak çakmağı çalıştığı zaman televizyon, fişlere elektrik süpürgesi vs cihaz bağlandığı zaman monitör görüntüsünde sorun oluyor bu durumun elektronik cihazlara zararı olur mu, sorun nedir?
Kardeşim benim ofisimde de aynı sorun vardı. Bende de floresan lambayi açınca gidip gelme olmustu. Ben floresanı değişerek kurtuldum size önerim bu hassas cihazların olduğu priz e regülator veya ups bağlayın. Bu sorunlar genelde elektrikte parazitlenme ile oluyor. Kolay gelsin

arkadaşlar çekmeceli derin donduruculardaki şimdiki bu ''f ''enerji grupları ''a+'' anerjiyle eş değermi ??

arkadaşlar çekmeceli derin donduruculardaki şimdiki bu ''f ''enerji grupları ''a+'' anerjiyle eş değermi ??

Kare kodu (QR) uygun bir kare kod okuyucu uygulama ile okutulduğunda ürün bilgi formuna ulaşılacaktır.
Bu bilgi ürün kullanma kılavuzlarında da bulunacaktır.

https://destekvebilgimerkezi.arceli...ni-enerji-etiketleri-ile-ilgili-bilgilendirme
http://www.turkbesd.org/Haberler.php?P=44

Ürünün içinden neden iki tane enerji kartı çıktı?
Avrupa Birliği tarafından yapılan düzenleme sebebiyle, 1 Kasım 2020 tarihi itibariyle hem eski hem de yeni enerji etiketi ile ürünler üretilmeye başlandı. 1 Mart 2021 tarihinden itibaren buzdolabı, derin dondurucu, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, kurutmalı çamaşır makinesi ve televizyon ürünlerinin sadece yeni enerji etiketleri ile üretilecek.

Alt Video Yorumu :
Soru
2 Farklı enerji etiketi var ? Hangisini Baz alacağız?
Cevap
İkisi de kutunun içinden çıktı.
Aynı pakete neden farklı farklı enerji etiketi koydular o konuda bir bilgim yok maalesef.
Ben de ikisini de paylaşmak istedim.
Umarım diğer hususlar işinize yaramıştır...

DİĞER : EK YAZI ŞİMDİ AKLIMA GELDİ . ( Dikkati bakmamışım )
A+ : F
dB 37 : dB C : 37

diğer değerler neden farklı ?
örneğin :

yeni üretim derin dondurucunun litresini değişmedi diyelim .
bu üretime bu etiket niye konuyor .
yeni üretim derin dondurucunun litresini değişti diyelim .
eski üretime bu etiket niye konuyor .

litre değer değişime mi uğradı ?
burayı anlayamadım .

Aklıma gelen sadece bir etiket basılmış düşünmeden
eski yeni üretime aynı etiketi koy gitsin gibi !!!

Bu video alt kutusundan 2 adet çıkması 1 Kasım 2020 ( daha geriside olabilir ? ) / 1 Mart 2021 üretim arası olduğunu gösteriyor
sanırım ?
annum ( yıl ) yazıyor : karşılığını göremedim ( alt video )

enerji sınıfı.png

Son düzenleme:
Kullandığım Asus mönitörde aynı sorun uzun süredir vardı. Masa lambasını açtığımda veya grup prize havya takıp açtığım zaman monitör ekranı çok kısa süre siyah ekran oluyor ve tekrar normal duruma geliyordu. Eski PC power suplyden aşağıda resimdeki filtreyi grup priz içine taktım bu sorun tamamen ortadan kalktı.

Ekli dosyalar

• DSC03682.JPG
    DSC03682.JPG
    225.3 KB · Görüntüleme: 23
  • DSC03683.JPG
    DSC03683.JPG
    175.3 KB · Görüntüleme: 17
  • DSC03685.JPG
    DSC03685.JPG
    193 KB · Görüntüleme: 17
  • DSC03686.JPG
    DSC03686.JPG