Evde garip sigorta atması

Şu ani su ısıtıcılarını ve termosifonları bedava verseler kullanmam. Her yönüyle problemli cihazlar.
Ben termosifonu bedava verseler kullanırım. :p Topraklama ve KAKR olduğu müddetteçe harika bir ürün.:D

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kesinlikle kullanmam yok sıcak su bitti, yok kazan delinmiş akıyor, yok rezistans kireç kaplamış çok geç ısınıyor,... peeeeh hayatta uğraşmam bekarken baba ocağında azmı çekmiştim. Yaşasın gazlı şofben ve kombi :)

Kesinlikle kullanmam yok sıcak su bitti, yok kazan delinmiş akıyor, yok rezistans kireç kaplamış çok geç ısınıyor,... peeeeh hayatta uğraşmam bekarken baba ocağında azmı çekmiştim. Yaşasın gazlı şofben ve kombi :)
Termosifon bu ülke için tehlikeli ama ani su ısıtıcısı ondan daha güvenli ve doğalgaz olmayan yerlerde bence mecburen kullanılacak cihaz

Termosifon bu ülke için tehlikeli ama ani su ısıtıcısı ondan daha güvenli ve doğalgaz olmayan yerlerde bence mecburen kullanılacak cihaz

Gaz yoksa kazanlı katı atık sobası kullan milyon kez daha iyi. Çoğu evin sayaç sigortası 25A bu melet 3.kademede 7kw (32A) çekiyor !
Sobada kuramıyorsan bir kazana ısıtıcı sal ısıt yine bin kat iyi ama bu milli facia cihazları kullanmayın.

Varliği ayri bir dert yokluğu ayri bir dert kış günü ihtiyaç banyosu yapmak istesen Hınzır gibi termisifon - şohben imdadına yetişiyor.
Yıllardir şohben termisifon taktim. Bügüne kadar hiç kimseden de şohbenden şurada şu insan ölmüş diyede bişey duymadım :)
Yinede Cenabı Hak öyle bir aciyi kimseye göstermesin. Şahsen kendi adima şohbenden çok menbunum.

Varliği ayri bir dert yokluğu ayri bir dert kış günü ihtiyaç banyosu yapmak istesen Hınzır gibi termisifon - şohben imdatin ayetişiyor.
Yıllardir şohben termisifon taktim. Bügüne kadar hiç kimseden de şohbenden şurada şu insan ölmüş diyede bişey duymadım :)
Yinede Cenabı Hak öyle bir aciyi kimseye göstermesin. Şahsen kendi adima şohbenden çok menbunum.

Bende ölen duymadım öldürse iyi süründürüyor :D

Not: Geçmiş zamanda büyük bir firmanın Yetkili servisinde 1 yıl servis Müh. olarak çalıştım. Yani yaşadıklarımın dışında yaşanmışlıklara da şahit oldum.

İTFAİYE RAPORU
Yangın sebebi: Elektrik kontağı

Bu raporların yarısı çakmaysa yarısıda bu tip nedenlerdendir.

Bende hocama katılıyorum.Bedava verseler kullanmam elektrikli şofbeni.Güneş enerjisindeki sıcak su yetiyor artıyor bile =) Tabi her zaman güneş olmadığı için güneşin çıkmasını beklediğimde oluyor :p En kötü sobada güğümün içine koyuyorum suyu 30 dk ya varmadan tertemiz sıcak su :)

Bende hocama katılıyorum.Bedava verseler kullanmam elektrikli şofbeni.Güneş enerjisindeki sıcak su yetiyor artıyor bile =) Tabi her zaman güneş olmadığı için güneşin çıkmasını beklediğimde oluyor :p En kötü sobada güğümün içine koyuyorum suyu 30 dk ya varmadan tertemiz sıcak su :)
Gecenin üçünde - dördünde dişarida karli bir hava ihtiyaç banyosu yapcaksin uykulu uykulu soba yakmaya tutuşturmaya erinmezmisin o_O

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri