Ev yapımı CNC Router projem

üstat ben tüm malzemeleri şahin rulmandan alıyorum.kablin haricinde bir sıkıntı yaşamadım.kablinleri yaramaz

Vay arkadaş kablo arızalıymış. Değiştirince bütün eksenler çalıştı. Buyrun video:
An itibariyle yüklenmeye devam ediyor. Yarım saate kadar hazır olur. Ben de artık yatayım.

[video=youtube;bL3GiCehqt0]https://www.youtube.com/watch?v=bL3GiCehqt0&feature=youtu.be[/video]

Merhaba;

Uzun eksende 2 adet step motor kullanılmış. Bu motoru tek bir sürücüye mi bağladınız yoksa her motor için ayrı sürücümü var.?

Merhaba;

Uzun eksende 2 adet step motor kullanılmış. Bu motoru tek bir sürücüye mi bağladınız yoksa her motor için ayrı sürücümü var.?
Merhaba,

Sürücü 4 eksenli. Dördüncü ekseni Y ekseninin 2. motoru olarak ayarladım. Yani Y ekseni ne yaparsa 4. eksen de aynısını yapıyor.

Merhaba,

Sürücü 4 eksenli. Dördüncü ekseni Y ekseninin 2. motoru olarak ayarladım. Yani Y ekseni ne yaparsa 4. eksen de aynısını yapıyor.

Anladım.
Peki Y eksenini 4. eksene ayarlamadan 4. motoru y eksenin sürücüsüne bağlamış olsa idiniz. Yani X motoruna 1 sürü, Z Motoruna 1 Sürücü Y deki 2 adet motorların ise 1 sürücüye bağlansa elinizde 4. eksen bağlamak için bir sürücü boşta kalmış olmazmıydı. 5. motoru da 4. ekseninde divizör olarak kullanılabilir belki. Benimde sizinkine benzer bir tasarımım mevcut imalatını vakit buldukça (2 ayda 1 civata sıkarak) devam ediyor elektronik kısmını bu şekilde yapmayı düşünmüştüm.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...dizaynim-cnc-pantograf/sayfa3.html#post549054

2 motor 1 sürücü demek istiyorsunuz galiba ??

bu sefer motoların güçleri düşmez mi ?? 3 amperlik bir sürücü 3 amperlik 2 motora nasıl tamamen güç iletsin ?

Aynen tek sürücü ile 2 motoru hareket ettirmek istiyorum tabi ki tek sürücüden komut alacakları için aynı hareketi yapmış olacaklar. 2 Motoru bağladığımız sürücüyü diğerlerinden daha güçlü bir sürücü alırız tabi bunun sağlıklı bir şekilde yapma imkanı var ise.

Forum istatistikleri

Konular
128,467
Kullanıcılar
450,408
Son üye
omerbehlulka

Yeni konular

Geri