Ev tesisatı yenilendi, hata var mıdır acaba?

Marka önemli değil. 1x16 mm2 kablo ile çubuklar arası irtibatı sağlamlaştırın.
Çubuk-sayaç arası kablonuz 2x6 mm2 atılmış yani kesitte sorun yok. Hatta fazla bile. Mesafe çok değilse esnek kablo ile değiştirin. Mesafe fazlaysa topraktan çıkış kablosunu değiştirip ek yapın yada kalsın.
Unutmayın bu anlattıklarım benim uygulandığım yöntemdir. Bildiğim kadarıyla kablonun rengi ve çubuklar arası mesafe dışında yönetmeliğe aykırı durum görünmüyor. Yani biraz keyfi oluyor. Gerisi size kalmış.
Birşey daha. Tavsiyem çubukların bağlantı noktalarını tamamen kapatacak şekilde ve yaparsanız ek yerini alçı ile kapatın ki gevşeklik ve korozyondan korumuş olursunuz.
En fazla 15 metredir siyah kablonun sayaçtan çubuklara kadar olan mesafesi
Yanlış anlamadısam, çubuklara kabloyu bağlayıp, sağlamlaştırmak için somun sıktığım bölümünü diyorsunuz? resimde gözüken kısmını alçı ilemi kapatın diyorsunuz?
Bu arada siyah kablonun, yani sayaçtan çubuklara kadar giden kablonun içindeki bakırının kumpasla ölçülmüş değeri 2.6mm çıkıyor 2 adet çektim yanyana gidiyor

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
En fazla 15 metredir siyah kablonun sayaçtan çubuklara kadar olan mesafesi
Yanlış anlamadısam, çubuklara kabloyu bağlayıp, sağlamlaştırmak için somun sıktığım bölümünü diyorsunuz? resimde gözüken kısmını alçı ilemi kapatın diyorsunuz?
Bu arada siyah kablonun, yani sayaçtan çubuklara kadar giden kablonun içindeki bakırının kumpasla ölçülmüş değeri 2.6mm çıkıyor 2 adet çektim yanyana gidiyor
Evet doğrudur. Resimde daire içine aldığınız yerler.

Çubuk başlarını ,naylon torba ile kapatıp
ziftlerseniz daha iyi olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri