en küçük jeneratör

shaheng

Üye
Bir otomasyon sistemini beslemek için 2 kva lık bir ups alıcam ,
Ancak gece elektrik kesildiğinde devreye otomatik olarak girecek bir jeneratöre ihtiyacım var . yük 1 otomasyon bilgisayarı vs ile röle ve elektrikli vanalar 1 kw biraz aşa bilir .

bu civarda bildiğiniz bir jeneratör var mıdır ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
jeneratör almaktansa upsyi saat ömrü yüksek olanlardan seçin. 20 dakikalık ups var 1 saatlik ups var

cevabınız için teşekkürler , yalnız mahal dağın başında gündüz gittiğinde bir teknisyen giderek 3 kva lık küçük bir jeneratörü çalıştırabilir ama gece gittiğinde otomatik devreye girecek bir jeneratöre ihtiyacım var en az 8 10 saat dayanması lazım.

cevabınız için teşekkürler , yalnız mahal dağın başında gündüz gittiğinde bir teknisyen giderek 3 kva lık küçük bir jeneratörü çalıştırabilir ama gece gittiğinde otomatik devreye girecek bir jeneratöre ihtiyacım var en az 8 10 saat dayanması lazım.

küçük güçlerde otomatik jeneratör varmı bilmiyorum marş motoru olup otomatik olmayanlar var manuel çalıştırıyorsunuz ama bir kumanda devresi yapıp otomatik hale getirebilirsiniz birde transfer panosuda yapmanız gerekiyor tabi

anladım , transfer panosu sıkıntı değil yapılır , ancak jeneratörün marş sisteminin kendinden otomatik olması istiyorum. araştırmalarımda 4200 KVA Aksa dizel jeneratör buldum ancak çin menşeyli olması soru işareti , ayrıca dökümanlarında otomatik marş sistemini göremedim

o otomatik start için ups gerek elektrik kesilince ups start vericek gelince jenaratörü stop edicek bunu elektrikçin ayarlıcak...

o otomatik start için ups gerek elektrik kesilince ups start vericek gelince jenaratörü stop edicek bunu elektrikçin ayarlıcak...

jenratörün kendi üstünde aküsü ve şarj dinamosu var zaten ups e gerek yok

küçük güçlerde otomatik jeneratör varmı bilmiyorum marş motoru olup otomatik olmayanlar var manuel çalıştırıyorsunuz ama bir kumanda devresi yapıp otomatik hale getirebilirsiniz birde transfer panosuda yapmanız gerekiyor tabi
Bunu yapabilmek için hem transfer panosu hemde jeneratör kontrol üniteleri kullanmak gerekli örnek datacom üretiyor bu kontrol ünitelerini ama bu ürünlerin kullanıldığı ürünler hep büyük güçte jeneratörler belki daha küçük jeneratörlerde kullanılabiliyordur.Yanlış anlaşılmasın datacom yerli bir firmadır bu firma gibi başka firmalarda var ama isimlerini bilmiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri