elektronik bilgim fazla diyen lütfen içeri

<dostum çok sallamışsın walla>

Elektronikçi olmasam inanacağım senin çarpık laflarına

farkedemezsin diye sallamıştım.Sandığımdan zekiymişsin.O zaman daha kompleks bir yalan atayım.2x12w yazan yer aslında 2x12=24 manasında bir yazı.Bu da bize gösteriyor ki,orası 24 saati gösteriyor.Yani oraya aslında digital bir saat bağlamamız gerekiyor.

Bir sonraki mesajımda sigorta demiştim.Roboelektronik doğrusunu yazmış.Diyotmuş. Demek ki bizim bakkal yanılmış :D

Son düzenleme:
farkedemezsin diye sallamıştım.Sandığımdan zekiymişsin.O zaman daha kompleks bir yalan atayım.2x12w yazan yer aslında 2x12=24 manasında bir yazı.Bu da bize gösteriyor ki,orası 24 saati gösteriyor.Yani oraya aslında digital bir saat bağlamamız gerekiyor.

Bir sonraki mesajımda sigorta demiştim.Roboelektronik doğrusunu yazmış.Diyotmuş. Demek ki bizim bakkal yanılmış :D

oldu görürsem soylerim ....:D

Devre asimetrik beslemeli 3 anfiden oluşmakatadır.
sağ giriş sol giriş gnd ortak anfinin giriş uçlarıdır
alta görünen 2x12V uçları ise anfinin enerji besleme uçlarıdır.
devre asimetrik beslemeli oldugu için +12 0 -12 volt ile besleme yapilır.
devrede 2x12V un üstündeki kare şeklindeki elemanlar (6A) ile gösterilenler 6 amperlik diyot oldugundan yani devrede doğrultmaç ve diyot oldugundan diyotun uçlarına direk olarak 2x12V AC gerilim verebiliriz yani AC 12 0 12 volt verebiliriz trafomuz 3 uçlu 2x12 olmalı
devrede volum kontrol devresi yoktur. volum kontrol devresini anfi giriş (input) uçlarına yapılabilir elektronik volum kontrol veya 2 adet potansiyemetre ile yapılabilir.

devre imetrik beslemelidir +12 0 -12= simetrik + - 24v olsaydı asimetrik olurdu devrede 2 adet diyot kullanılmış buda yarımdalga dogrultmaya eşittir ses çıkşından bilimum envaye çeşit seslerde müziğe eşlik edebilir...

Devreye koyulan diyotlar ters gerilim koruma amaçlıdır. Direk trafodan gerilim uygularsanız.yarım dalga doğrultmaç olurlar. Devre ye +12v gnd -12v besleme vermek şarttır.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri