Elektromanyetik dalgalardan elektrik üretimi

işte ben de onu diyorum @serkan_48 kurbağalar çok fazla

Biz bir antenden gelen radyo sinyallerini yükseltmek için kırk takla atıyoruz. O kadar transistor v.s. kullanıyoruz ise yarar seviyeye anca geliyor.

Bir antenden guc alabilmek mumkunati yok. Onu bir kere gecicez. İkinci konu bir antenden havadan bir lambayı yakacak guc toplayabiliyor olsaydık yani senin soluduğun havada bu kadar enerji yayılıyor olsaydı dünya üzerinde kanser olmayan canli kalmazdı.
ben iki kapasitör iki kondansatör iki diyot kullandım. anten olarak bakır bir levha ve sonuç ; led güçlü bir şekilde yandı. kapasitörün tekrar dolması birkaç saniye sürüyor. daha verimli anten daha fazla enerji. bu arada bizim evin topraklamasına pek güvenmiyorum ama ona rağmen iyi sonuç aldım. yani ortada bir şey var bunu farklı bileşenler kullanarak nasıl geliştirebiliriz derdim o

ben iki kapasitör iki kondansatör iki diyot kullandım. anten olarak bakır bir levha ve sonuç ; led güçlü bir şekilde yandı. kapasitörün tekrar dolması birkaç saniye sürüyor. daha verimli anten daha fazla enerji. bu arada bizim evin topraklamasına pek güvenmiyorum ama ona rağmen iyi sonuç aldım. yani ortada bir şey var bunu farklı bileşenler kullanarak nasıl geliştirebiliriz derdim o
Sanırım evinizin yakınında veya üzerinde yüksek gerilim hattı var

Sanırım evinizin yakınında veya üzerinde yüksek gerilim hattı var
yakınlarda yüksek gerilim yok ama sokak lambası kablosu camın önünden geçer. çok etkileyeceğini sanmam. baz istasyonuda yok yakınlarda. yalnız wifi bol bir semt.. belki bundan

Video yayınlarmısınız bizde görek

yakınlarda yüksek gerilim yok ama sokak lambası kablosu camın önünden geçer. çok etkileyeceğini sanmam. baz istasyonuda yok yakınlarda. yalnız wifi bol bir semt.. belki bundan
ilginç çok ilginç, hani çevrenizde wifi olması ne kadar normal? bir de şöyle bir ustalığınız var ben pek çözemedim
iki kapasitör iki kondansatör
iki kapasitör iki kondastör işte çözemediğim anlayamadığım yer burası. ben bu kadar usta olmadığım için kurbağalarımı sevmeye devam edeceğim.

ilginç çok ilginç, hani çevrenizde wifi olması ne kadar normal? bir de şöyle bir ustalığınız var ben pek çözemedim

iki kapasitör iki kondastör işte çözemediğim anlayamadığım yer burası. ben bu kadar usta olmadığım için kurbağalarımı sevmeye devam edeceğim.

:)
komponent bilgim yok yanlış tarif etmiş olabilirim kusura bakmayın. diğer arkadaşta video görmek istemiş şuan demonte ama resmini atayım. sizin kurbağa misalinizi tam anlamış değilim ama tarzınız bu galiba. wifi heryerde var ok ama burada çok fazla yayın var. kastım buydu. herşeyden kasıntı bir sarkastizm çıkarmak yorucu olmalı.
IMG_20230316_150008.jpg

ayrı duran diyotta bir sorun var galiba ondan söktüm

Son düzenleme:
yanmıyor ki...
2023-03-16 15.15.01.jpg

yanan led böyle olur...

:)
komponent bilgim yok yanlış tarif etmiş olabilirim kusura bakmayın. diğer arkadaşta video görmek istemiş şuan demonte ama resmini atayım. sizin kurbağa misalinizi tam anlamış değilim ama tarzınız bu galiba. wifi heryerde var ok ama burada çok fazla yayın var. kastım buydu. herşeyden kasıntı bir sarkastizm çıkarmak yorucu olmalı.
Ekli dosyayı görüntüle 96625
ayrı duran diyotta bir sorun var galiba ondan söktüm
kusura bakma güzel insan, hani adama az buçuk elektronik bulaşınca galiba böyle oluyor. bir de ben biraz gıcığım galiba dil kullanma konusunda. Türkçe'si "sığaç" pek kullanılmıyor. yabancı dilden bize geçen tanımlama bilgisi kapasitör veya kondastör .
ironi konusuna gelince yine benim cahilliğime ver, dilimizde bir atalar sözü vardır "attığın taş, ürküttüğün kurbağaya değsin" diye. buradaki kurbişler onlar. elektriği elde etmenin onlarca saçma sapan, kullanılamaz yöntemi vardır. bu da onlardan biri. eğer istiyorsan size patenti ve kurulum bilgileri ile de link verebilirim. bu her patent alınan şeyin ekonomik olarak hayatımızda kullanacağız/ kullanılır anlamına gelmez. çenem düştü. attığınız taş yeteri kadar kurbağayı ürkütsün, biz de alkışlayalım. 3 tane 5 tane led yakarak üretilen elektrik elektrik değildir. bir evin ihtiyacını karşılayan bir sistemi görmek isteriz.

Malum HGS denen nane alıcıya yaklaşınca, alıcının yaydığı elektro manyetik dalga antende bir elektrik akımı oluşturur. Bu akım cihazın ID'sini geri gönderecek kadardır. Ve bu cihaz tanımlı bir cihazsa gereğini yapar. Bariyeri, kapıyı açar vb. Bu amaçla iş görür.
Nikola Tesla da zamanında Edison'un doğru akım iletimi için yüksek maliyetli büyük çaplı kablolamadan kurtulmak için yüksek volt'ta AC gerilimi önerdi. Aslında önemli bir düşüncesi de kablosuz elektrik iletimiydi. Şimdi havadaki radyo dalgalarının enerjisinden yararlanılarak basit radyo yapmak mümkün. Atmosferdeki bu tür manyetik ya da radyo dalgalarından enerji üretmek geçtiğimiz sene Şebeke suyu basıncından/akışından bir türbini çevirerek enerji üretmeye benzer. Hatta şehir şebekesinden üretilebilecek enerji çok daha fazla olacaktır. Tabi atılan taş ürkütülen kuşa değer mi sorusuna cevap vermek gerekir?

@paskomya usta senin kurbağalar uçamıyor kaçıyor. :D
Aynı anda yazmışız.;)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler