Düşük frekanslarda elektromanyetik dalga yayacak cihaz.

Kuhne

Üye
1 hz ile 30 khz arasında belirleyeceğim frekanlarda elektromanyetik dalga yayacak bir cihaz yapılabilir mi ? Yardımcı olabilecek birisi var mı ? Hatta böyle bir cihazı yapabilecek birisi varsa ücreti karşılığında yaptırmak istiyorum.

Son düzenleme:
Saçma gelebilir ama bir çeşit telapati engelleyici gibi kullanmak istiyorum
İşe yarayacağından emin değilim ama bunu deneyecek kıvama geldim

Bu frekansları Radyo frekansı olarak istiyorsunuz yanlış anlamadıysam. Bu kadar düşük bir frekans için anten boyunun çok uzun olması gerekir teorik olarak. Ancak pratikte -varsa- daha basit bir çözüm önerecek üstadları dinlemek isteriz.

Bu frekansları Radyo frekansı olarak istiyorsunuz yanlış anlamadıysam. Bu kadar düşük bir frekans için anten boyunun çok uzun olması gerekir teorik olarak. Ancak pratikte -varsa- daha basit bir çözüm önerecek üstadları dinlemek isteriz.
... yani bu kadar düşük olduğu için VLF sınıfına giriyor. düşük frekans/büyük anten ilişkisini hiç bilmiyorum ama uzaklara değilde 15-20 m2 çevresini etkileyecek birşey istediğimden belki büyük bir anten gerekmeyebilir. 20 m2 istesemde frekans düştükçe daha geniş alanlara yayılabiliyor. Aslında aklımda faraday kafesi fikri vardı ama bu videoyu görünce acaba olabilir mi dedim. fm bandı mhz seviyesinde olsada belki daha da düşürülebilir.

Peki bu tarz bi cihazın yapılışı hk nerden bilgi alabilirim, tavsiye edeceğiniz bir platform/kişi var mı?

telepatinin varlığı bilimsel olarak kanıtlanmadı yani yok devreye de gerek yok ...
Kullanım amacını bir kenara bırakırsak cihazla ilgili bir öneriniz var mı ?

Telepati - durugörü gibi şeyleri reklam etmeseler dahi birçok devletin kullanımında olan ve insan evriminin bir parçası bir özelliğimiz. Geçmişte iletişim araçları yokken gelişen ve ihtiyaç kalmadığı için körelen bir özellik. Beyin dalgaları temelli olduğu düşünülüyor.

yana sana 40kHz'de telepati uyguluyorlarsa sen iyisi 0-5GHz arası ayarlanabilir birşey yap o zaman kesin olarak kurtulursun telpatiden

yana sana 40kHz'de telepati uyguluyorlarsa sen iyisi 0-5GHz arası ayarlanabilir birşey yap o zaman kesin olarak kurtulursun telpatiden
Bu forumdakilerin yeterince mekanikselleştiğini öngöremeden cihazın amacını açıklamak benim hatam tamamda siz bu mesajla ne gibi bir katkı sundunuz ? Cevap yazmakta amacınız neydi ? Komiklik mi, istihza mı, can sıkıntısı mı ? Mesajları iyi okusaydın bunun deneysel bir çalışma olacagının belirtildiğini görürdün. Ayrıca teknik bilgim yeterli olsaydı burada konu açmaz cihaz üzerine çalışırdım.

Güzel bir söz var; ya bir yol bul, ya bir yol aç yada yoldan çekil... Uza

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri