Düşük frekanslarda elektromanyetik dalga yayacak cihaz.

Bir alternatif akımın havaya yayılımı ilkesi TUNE olmuş iletkenlerle mümkündür. Bu iletkenlere ANTEN denilir.
Anten boyu dalganın frekansı doğrultusunca ışık hızına oranı ile belirlenmektedir. Dolayısı ile 1Hz te bir antenin tune olabilmesi için en azından çeyrek dalga anten boyuna ihtiyacı vardır.
Bakınız MARCONİ ANTENLER.
https://tr.wikipedia.org/wiki/Monopol_anten
1 Hz te bir antenin tune olabilmesi için lambda/4 yani çeyrek dalga boyunun 300.000.000 km/4 yani 75.000 kilo metre kadar olması gerekmektedir. Bu mesafe dünya ile ay'ın mesafesinin yarısı kadardır.
Böyle bir anteni LOOP yani dairesel yapmaya çalışırsak dünya etrafını neredeyse iki kez dolaştırmamız gerekmektedir.
Kazancımızı binlerce kez düşürmek bahasına bir demir çekirdek üzerine sarıp kondansatörle tune etmeye çalışabiliriz. Bu durumda bobinin endüktans değerine ilave yüksek kapasiteli kondansatör kullanmamız gerekecektir.
Her durumda böyle bir antenin yapım olasılığının olmadığını, ancak binlerce katı düşük verimle çalıştırmak pahasına uygun bir dipol anten tasarladığımızı varsayarsak, geriye kalan tek ekipman bu frekansların yükseltilmesi sorunudur.
Frekans bölgesi duyulabilir ses bölgesinde olduğu için böyle bir cihazın yapımı hiç te zor değildir. Ancak oldukça pahalıdır.
Günümüzde 1Hz ten 100Khz e kadar band genişliği olan yüksek seviyeli bir amplifikatör yani ses yükselteci bu işi rahatlıkla yapabilecektir.
Hoparlör yerine antenin bağlanması işi halledecektir.
Aynı antenden iki adet yapılması halinde ikinci anten ile ve gerekli ölçü aletleri ile havaya yayılan frekansların ikinci anten üzerinde ne kadar gerilim indüklediği rahatlıkla ölçülebilir.
Belirsizliği giderip cihazı ete kemiğe büründüren cevabınız için teşekkürler.

Dipol antenle verimini binlerce kat düşürmekten kastınız çekeceği enerjinin verimsizliği mi yoksa yapılan yayının etki alanının azalması mı?

Diğer bir sorumda maliyet.. kabaca nasıl bir rakam şekilleniyor ?

İnternette elektromanyetik dalga + ultrasonik ses kullandığını iddia eden bazı haşere kovucu cihazlar var. Duyulabilir eşikten çıkınca başlayan 22 khz - 85 khz arası em dalgasını 220 m2 çevresine yayın yaptığını belirtiyor. Böyle bir cihazı modifiye edebilir miyiz sizce ?

https://www.hepsiburada.com/szykd-b...lug-220v-beyaz-yurt-disindan-p-HBCV00002DCRGK

Dipol antenle verimini binlerce kat düşürmekten kastınız çekeceği enerjinin verimsizliği mi yoksa yapılan yayının etki alanının azalması mı?
Antenden yayılım (TUNE olması) özelliği.
Bir örnekle açıklayayım.
CB halk bandı frekansı 27MHz tir. Bu frekansın dalga boyu 11 metre civarıdır.
Kullanılan çeyrek dalga antenin boyu dolayısı ile yaklaşık 2.6m civarıdır.
Bir antenin tam tune olması (Rezonansa gelmesi) VSWR Voltage Standing Wave Ratio ölçümü ile belirlenebilir.
En iyi VSWR ise 1:1.1 dir. Yani anten tam tune olmuş ve geri dönen daldalar minumum demektir.
Kabul edilebilir VSWR 1:1.5 olduğunda ise (Anten boyunun cm ler mertebesinde uzun ya da kısa olması) antenden yayılan güç 3db yani yarı yarıya güç azalması olarak ifade edilir.
Bir antenin VSWR si arttıkça hem rezonansa gelmesinden dolayı hem de geri dönen dalgaların çok olması sebebiyle verimi düşecektir.
Bu artık belli noktalarda binlerce hatta milyonlarca kez kazancın düşmesi anlamına gelmektedir.
Basit bir ifade ile anten kazancı -60db ise gerilim olarak 1000 katı düşmeyi ifade etmektedir. Yani anten üzerinde 1000V gerilim var ise -60db kazançlı bir antende efektif olarak sadece 1V gerilim yayın yapabiliyor demektir.
Diğer bir sorumda maliyet.. kabaca nasıl bir rakam şekilleniyor ?

İnternette elektromanyetik dalga + ultrasonik ses kullandığını iddia eden bazı haşere kovucu cihazlar var. Duyulabilir eşikten çıkınca başlayan 22 khz - 85 khz arası em dalgasını 220 m2 çevresine yayın yaptığını belirtiyor. Böyle bir cihazı modifiye edebilir miyiz sizce ?
1Hz ila 50KHz arası band genişliğine sahip bir LAMBALI amplifikatör bu işin temel çözümü olacaktır. Günümüzde lambalı amplifikatörlerin fiyatları ortalama bellidir. İstenilen güç fazla ise bir o kadar da pahalı olacaktır.
Örnek ürün.
https://www.cimri.com/en-ucuz-unison-research-triode-25-lambali-amfi-fiyatlari,695267054
Çin işi olduğu için 1Hz bölgesini yükseltip yükseltmediği bilinmiyor.

Haşare kovucu cihazlar elektromanyetik dalga yaymazlar. O cihazlar havaya SES yayarlar. Yani bildiğimiz müzik yayını gibi. Ancak kullanılan frekansları insanlar duyamazlar ama bazı hayvanlar rahatlıkla duyabilirler.
Örneğin bir insanı rahatsız edebilmek için 10-15KHz lik frekanslarda hoparlörden ses yaymak yeterlidir. Bu da aynı şeydir.

Güzel bir konu acaba bir gelişme kaydedebildiniz mi? Bence çok mantıklı bir hipotez. Sizin istediğiniz aslında bir çeşit jammer. Fakat frekans bandını neye göre seçtiniz? Ben sübliminal telkin ilminin sadece görsel ve duyusal etkilerden çok daha fazlası olduğunu düşünüyorum. Ama bence bu bahsettiğiniz frekanslardan ziyade ghz. seviyesi frekanslarla mümkün olabilir gibi.

Hatta konu ile ilgili uzman yada teorisyen kişilerin 5g teknolojisinin aslında böyle bir amaca hizmet ettiğini, bilinç altımızı farkında olmadan rf dalgalar ile istedikleri gibi yönlendirdiklerini öne sürüyorlar. Zira ortalama bir insanın bilinç altı demek farkında olmadan, kendi tercihimizle yapmadığınız ama yinede eyleme döktüğümüz ve hayatımızın ortalama %80 ini kapsayan davranışlar yada düşünce şekli demek..

Benim tespitlerime göre bu teknoloji yeni yeni kullanılabilecek seviyeye geldiğinden özellikle z kuşağı denilen 90 lı li yılların sonuna doğru ve sonrası doğan gençlerin üzerinde daha fazla etki bırakmıştır. Kendi milletinden, adet ve geleneklerinden, değerlerinden bu kadar uzak bir neslin bu hale gelmesini buna bağlıyorum ve çok daha kötü bir hal alacak..

Konuda hakkında çok kısıtlı bilgiye sahibim o yüzden bir arge yapamıyorum ama en azından frekans bandını bir şekilde tespit edebilsem en azından evin iki üç noktasına bu dalgaları bastırabilecek bir jammer yapıp bir ay iki ay yada üç ay neyse kesintisiz çalıştırarak ne olup bitiyor, kendimde bir değişiklik seziyormuyum, halet-i ruhiyem ne yönde etkileniyor görmek isterdim.. Belkide ayakta uyuyoruz kim bilir.

Güzel bir konu acaba bir gelişme kaydedebildiniz mi? Bence çok mantıklı bir hipotez. Sizin istediğiniz aslında bir çeşit jammer. Fakat frekans bandını neye göre seçtiniz? Ben sübliminal telkin ilminin sadece görsel ve duyusal etkilerden çok daha fazlası olduğunu düşünüyorum. Ama bence bu bahsettiğiniz frekanslardan ziyade ghz. seviyesi frekanslarla mümkün olabilir gibi.

Hatta konu ile ilgili uzman yada teorisyen kişilerin 5g teknolojisinin aslında böyle bir amaca hizmet ettiğini, bilinç altımızı farkında olmadan rf dalgalar ile istedikleri gibi yönlendirdiklerini öne sürüyorlar. Zira ortalama bir insanın bilinç altı demek farkında olmadan, kendi tercihimizle yapmadığınız ama yinede eyleme döktüğümüz ve hayatımızın ortalama %80 ini kapsayan davranışlar yada düşünce şekli demek..

Benim tespitlerime göre bu teknoloji yeni yeni kullanılabilecek seviyeye geldiğinden özellikle z kuşağı denilen 90 lı li yılların sonuna doğru ve sonrası doğan gençlerin üzerinde daha fazla etki bırakmıştır. Kendi milletinden, adet ve geleneklerinden, değerlerinden bu kadar uzak bir neslin bu hale gelmesini buna bağlıyorum ve çok daha kötü bir hal alacak..

Konuda hakkında çok kısıtlı bilgiye sahibim o yüzden bir arge yapamıyorum ama en azından frekans bandını bir şekilde tespit edebilsem en azından evin iki üç noktasına bu dalgaları bastırabilecek bir jammer yapıp bir ay iki ay yada üç ay neyse kesintisiz çalıştırarak ne olup bitiyor, kendimde bir değişiklik seziyormuyum, halet-i ruhiyem ne yönde etkileniyor görmek isterdim.. Belkide ayakta uyuyoruz kim bilir.
aylar sonra burayı kontrol ettiğimde sizin cevabınıza denk gelmem güzel bir tevafuk oldu. tamda sizin dediğiniz gibi jammer kısmına ve koruyucu kumaşlara yoğunlaşmıştım. aliexpresten bazı devreler buldum. 1. model hariç çalışma şekli olarak sürekli yayın değilde anlık deşarj yapan devreler.

frekans bandını insan vücudunun sınırları ve bazı deneyimler olarak tanımlayabilirim ama kesin diyemem. biraz kişiye göre değişen şeylerde devreye giriyor. mesela kişinin vücudu kaynaklı oluşan elektromanyetik alanı.

5G ye gelirsek ihtiyaç olup olmadığından bile emin değilim. bugün 4G kime yetmiyor olabilir ki ? anlık erişim sürelerinin kısalması üzerine bir propaganda yapılıyor genelde. daha yüksek frekans daha yüksek enerji ve daha kısa menzil demek. baz istasyonlarının sayısı çok daha fazla olacak. Su moleküllerinin titreşim frekansını nasıl wifi olarak hayatımızın her alanına soktularsa 5g içinde planlar olabilir.

bütün bu iyonize etmeyen radyo dalgaları için görünen ışıktan daha zararsız olduğu bilgisini empoze etmeye çalışsalarda EM duyarlılığı diye yeni bir hastalık gelişti ve semptomları yüzünden hayatı dayanılmaz hale gelen insanlar çoğalıyor.

z jenerasyonu ise bence birçok etkenin birleşiminin ve internet adaptasyonunun bir yan ürünü. bir süreçte olabilir yıkımın başlangıcı da. youtube da Mustafa Kurnaz frekanslarla yapılan şeyler hakkında epey bilgi veriyor.

devrelere gelirsek;

1- hz ayarlanabilir
https://www.aliexpress.us/item/2251832859367087.html?gatewayAdapt=glo2usa4itemAdapt&_randl_shipto=US

2-
https://www.aliexpress.us/item/3256801713986884.html?gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.33416.213724.0,pvid:769cd56d-8152-408e-9d0b-3f8dd3d1e165,tpp_buckets:668#2846#8112#1997&pdp_ext_f={"sku_id":"12000018059480635","sceneId":"23416"}&gatewayAdapt=deu2usa4itemAdapt&_randl_shipto=US

3- 2. modelin pratikleştirilmiş ve taşınılabilir hale getirilmişi
https://www.aliexpress.us/item/3256803799720749.html?algo_exp_id=877b9908-d0e7-408b-b24c-7134c995d711-8&pdp_ext_f={"sku_id":"12000027646510236"}

4- 2. modelin antenli hali
https://www.aliexpress.us/item/2255800237813933.html?gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&_t=gps-id:pcDetailBottomMoreOtherSeller,scm-url:1007.40050.281175.0,pvid:1734c358-5e4c-416b-984a-1a236f8753b5,tpp_buckets:668#2846#8111#1996&pdp_ext_f={"sku_id":"10000001755158785","sceneId":"30050"}

Anlık deşarj olarak çalışan sistemler güçlü olur hem de yapımı basit olur. Kondansatör kapasitesine göre pulse akımı yükseltilebilir ancak şarj/deşarj şeklinde çalıştığı için yavaş çalışırlar. Bu yavaşlık nasıl bir etki yapar bilmiyorum ama bence olması gereken sürekli belirlenen frekansta anahtarlama yaparak çalışması. Ama bunun için de sürekli enerji verebilecek ve etki edilecek alanın büyüklüğüne göre gerekli olan gücü sürekli olarak karşılayabilecek bir güç kaynağı gerekli.

Ve bu sistemler en temelde ark mantığıyla çalıştıkları için sistemin toplam harcadığı gücün çok büyük bir bölümü zaten ark esnasında atmosfere dağılarak nötrleşir. Yani örnek veriyorum 5kw lık bir elektromanyetik dalga üretebilmek için belkide 50 kw. bir besleme gücüne ihtiyaç duyulur. (Büyük alanlara etki edebilmek için).

Youtube da bir video var. Az muhterem gavur abilerin çektiği ve bence oldukça başarılı olan bir kısa bilim kurgu film. Bulabilirsem buraya ekleyeceğim. Taktıkları kask vari şey tam da sizin kast ettiğiniz şey. Güzel bir ilham kaynağı olabilir.
Buldum;

Son düzenleme:
Sinyali uzaklara iletmek gibi bir gaye yok o yüzden anten gerekli değil. Herhalde konuyu açan cihazı çalıştıracak ve yanına oturacak. Burada gerekli olan bir sinyal jeneratörü, bir amfi ve bir de uygun güçte SMPS trafosu. Trafo amfi çıkışına bağlanır ve amfi de sinyal jeneratörü ile istenen frekansta sürülür. SMPS trafonun yakın çevresinde de sinyal frekansı ile değişen bir manyetik alan oluşur. Manyetik alanın şiddeti, kullanılan amfinin çıkış gücü ve SMPS trafonun gücü ile ilgilidir, çok güçlü manyetik alan elde edilebilir.

Anlık deşarj olarak çalışan sistemler güçlü olur hem de yapımı basit olur. Kondansatör kapasitesine göre pulse akımı yükseltilebilir ancak şarj/deşarj şeklinde çalıştığı için yavaş çalışırlar. Bu yavaşlık nasıl bir etki yapar bilmiyorum ama bence olması gereken sürekli belirlenen frekansta anahtarlama yaparak çalışması. Ama bunun için de sürekli enerji verebilecek ve etki edilecek alanın büyüklüğüne göre gerekli olan gücü sürekli olarak karşılayabilecek bir güç kaynağı gerekli.
bu videodaki kurulum dediğiniz şeye yakın galiba. burada bir sorum olacak elektroşok cihazlarındaki yükselteç bu devrelerde yararlı olur mu ?

anlık deşarjın birçok şeyi etkisiz hale getireceğini düşünüyorum. tehlikenin sürekli bir frekans yayını gibi değilde bir süreç gerektiren bir işlem olduğunu düşünüyorum ve deşarj ile bir sıfırlama etkisi oluyor. parantez olarak dünya genelinde çok düşük frekanslarda olduğu için çok geniş bir alana yayın yapan ne olduğu belirsiz sinyaller yayan radyolarda var.

Sadece kafayı korumanın yeterli olmadığına eminim. Mustafa Kurnaz da videolarında özellikle göğüs çevresini korumaktan bahsediyor.

Sürekliden kastım aslında şu bu sistemlerin hepsi her halükarda zaten anlık olarak kv. bazında pulse atarak çalışıyor. Kondansatörü şarj edip deşarj ettirdiniz atıyorum 50 amper bir anda boşaldı sonra tekrar doldur tekrar boşalt arada bir boşluk olacak. Bu şekilde sürekli bir döngü istenilirse bir süre sonra kondansatör ısınacak kondansatörleri soğutmak zordur ve bu şekilde ömrü de kısa olacaktır.

Keza devre ile sürekli anahtarlama yapılırken de aslında aynısı oluyor. Şayet 50 amperin istediğiniz frekansta sürekli anahtarlanmasını karşılayabilecek bir besleme üniteniz olursa doğrudan beslemeden alacağınız gerilimi kullanırsınız. Doldur boşalt olmayacağı için kondansatörlü sistemden daha verimli olur. Güç katı olarak soğutması kolay olacağından mosfet kullanılabilir. Yani kondansatörlü sistem de olsa, mosfet anahtarlamalı sistem de olsa işin sonunda yine aynı dalga üretilecek biri belirli aralıklarla diğeri ise peşpeşe seri olarak pulse atacak.

Şok devreleri aslında çok basit emp sistemlere dönüştürülebilir ama çok zayıf olur maksat kafa için bir çeşit koruyucu kask yapmak ise olabilir ama şu da var tabi üretilen manyetik dalga kaskı takan kişiyi etkilermi, etkilerse sonuçları ne olur ar ge ve donanım gerektiren konular bu işler için spectrum analyzer şart.

Göğüs bölgesi konusunda bir şey diyemem bilgim yok ama mantıksız da değil. Vücut beyine bağlı kalp ise doğrudan insanın ruhu ile bağlantılı olduğu söylenir.

Sürekliden kastım aslında şu bu sistemlerin hepsi her halükarda zaten anlık olarak kv. bazında pulse atarak çalışıyor. Kondansatörü şarj edip deşarj ettirdiniz atıyorum 50 amper bir anda boşaldı sonra tekrar doldur tekrar boşalt arada bir boşluk olacak. Bu şekilde sürekli bir döngü istenilirse bir süre sonra kondansatör ısınacak kondansatörleri soğutmak zordur ve bu şekilde ömrü de kısa olacaktır.

Keza devre ile sürekli anahtarlama yapılırken de aslında aynısı oluyor. Şayet 50 amperin istediğiniz frekansta sürekli anahtarlanmasını karşılayabilecek bir besleme üniteniz olursa doğrudan beslemeden alacağınız gerilimi kullanırsınız. Doldur boşalt olmayacağı için kondansatörlü sistemden daha verimli olur. Güç katı olarak soğutması kolay olacağından mosfet kullanılabilir. Yani kondansatörlü sistem de olsa, mosfet anahtarlamalı sistem de olsa işin sonunda yine aynı dalga üretilecek biri belirli aralıklarla diğeri ise peşpeşe seri olarak pulse atacak.

Şok devreleri aslında çok basit emp sistemlere dönüştürülebilir ama çok zayıf olur maksat kafa için bir çeşit koruyucu kask yapmak ise olabilir ama şu da var tabi üretilen manyetik dalga kaskı takan kişiyi etkilermi, etkilerse sonuçları ne olur ar ge ve donanım gerektiren konular bu işler için spectrum analyzer şart.

Göğüs bölgesi konusunda bir şey diyemem bilgim yok ama mantıksız da değil. Vücut beyine bağlı kalp ise doğrudan insanın ruhu ile bağlantılı olduğu söylenir.

kafa için yapılabilecek en iyi koruma yansıtıcı ve absorbe edici materyallerle pasif bir koruma sağlamak. hatta kendi üreteceğimiz dalgalardan bile korumak gerek. beyin elektrikle çalışan ve frekans yayan bir yapı.

elektromanyetik duyarlılık yüzünden yaşadığı sorunları anlatanlar duş alınca etkilerden kurtulduğunu söylüyor. yani suyun nötrleyici etkisiyle yani adbest.
belirtiler benim yaşadıklarımla çok benzer. deşarja yönelmemin sebebide suyun yaptığını em dalgasıyla da yapabiliriz. ben bunu bakır coillere akım vererek denedim işe yaradığını gördüm. ama 18650 pilleri kısa devre yaptırıp patlatmaktan korktuğum için çok kurcalayamadım. yani kendim için periyodik olarakta dalga yaymaya gerek görmüyorum. hissettiğim anda çalıştırabileceğim bir cihaz

Mikrodalga fırınlar gibi hedefe yönelik dalga atan bir cihaza maruz değilseniz (ki bence kullandığımız telefonlar tam buna göre) yüksek frekanslara çıkmaya gerek yok. specturumu bu şekilde daraltabiliriz.
daha kesin bir ayrıştırmayı kendime has yöntemlerle yapabilirim ama buradan anlatamam.

önceki mesajlarımda belirtmiştim benim elektronik bilgim yok. havya tutmuşluğum bile yok. buraya o yüzden üye oldum. akım amper voltaj vatt benim için biraz karışık görünen konular. çok teknik yorum yapamam o yüzden. pratik olarak sonuçları daha doğru değerlendirebilirim.

timur beyin amfi + trafo öneriside periyodik dalga yaymak için uygun görünüyor siz ne dersiniz ?

Timur beyin söylediği sistemden anladığım bildiğimiz jammer larda olan sistemdir. Elektromanyetik alan yaymaz bastırılmak istenilen frekansa yakın bir frekansta gürültü üretirler, yada bastırılmak istenilen frekansa ters faz uygulayarak nötrleştirirler ama temelde yine frekans üretirler. Aslında bu metod sizin amacınıza daha uygun gibi.

Frekans ile başka bir frekansı bastırmak ayrı bir şey, pulse şeklinde elektromanyetik alan yaymak farklı bir şey. Bu ikisi Hem teknik olarak hem de donanım olarak farklı. Donanım gerektirecektir ama en azından düşük frekansları baz alacaksanız osiloskopa ihtiyacınız olacak @kesmez bülent abinin konu hakkında daha isabetli bilgisi var sanıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri