Elektrikli ocağa termostat takma

zaten ic isidan cok isitici parcanin isisini kontrol etmek istediginizi dusunuyorum brn. netimyavas dosya insin cevap vermeye calisacagim.

zaten ic isidan cok isitici parcanin isisini kontrol etmek istediginizi dusunuyorum brn. netimyavas dosya insin cevap vermeye calisacagim.
Çok teşekkürler. Benim için bu parçayı bağlama ve çalıştırma önemli. Gram bu işlerden anlamadığım için buraya sordum. İyiki sormuşum :D

oyle de tam da cins makine:)
datasinin sonunda baglanti semasi verilmis. besleme, sigorta ve termocupl baglantilari var. bu hatlari cekmelisiniz.
anladigim kadari ile 4 ve 5 isiticiya giden hatlar, bilemiyorum. bu makineyi daha once kullanmis birisi size daha cokk yardimci olur

oyle de tam da cins makine:)
datasinin sonunda baglanti semasi verilmis. besleme, sigorta ve termocupl baglantilari var. bu hatlari cekmelisiniz.
anladigim kadari ile 4 ve 5 isiticiya giden hatlar, bilemiyorum. bu makineyi daha once kullanmis birisi size daha cokk yardimci olur
Yardımınız için teşekkürler.

+/- 1 ayar yapmak istediğine göre tahminim kuluçka makinasında kullanıcaksın ?

endanın kontak çıkışı 2A ocağı çalıştırmak için kontak çıkışına röle bağlamak zorundasın ocağın Wattına göre

Son düzenleme:
Normal bir 1000-1500w'lık bir ocak için bu cihazı nasıl bağlarım? Hangi parçalar gerekli? Önceki mesajlarda da bahsettiğim gibi bu işlerden çok anlamıyorum.(Bir de işin içine terimler girdimi hiç.)
+/- 1 ayar yapmak istediğine göre tahminim kuluçka makinasında kullanıcaksın ?

endanın kontak çıkışı 2A ocağı çalıştırmak için kontak çıkışına röle bağlamak zorundasın ocağın Wattına göre
Kuluçka makinası yapmayacağım. Ocağın sıcaklığını 80-90 belkide 100 ve üzeri derecelere çıkarabilirim. Benim istediğim ocağın sıcaklığını, belirli bir saat aralığında sabit şekilde kendiliğinden düşürmek.

Bu olmaz istediğimn gibi kendi ocağın ısısın değiştirmiyor senin belirlediğin dereceye getirince röleyi tetikliyor.
Ocak benim belirlediğim sıcaklığa ulaştığında kapanıyor. Belirlediğim sıcaklığın aşağısına indiğinde tekrar çalışıyor. Kısacası benim istediğim gibi. Eğer ocağı 80 dereceye ayarladıysam 80 dereceye geldiğinde ocağı kapatıyor. 80 dereceden aşağı bir değere iner ise tekrar ocağı çalıştıryor.
Yoksa böyle değil mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,433
Kullanıcılar
450,357
Son üye
HiçBilmiyorum

Yeni konular

Geri