Elektrikli ocağa termostat takma

kaskas123

Üye
Merhaba.
Elimde elektrikli ocak var.(Küçük, tek gözlü olanlardan.) Buna enda'nın prafil kontrol cihazını takmak istiyorum. Bunu nasıl yaparım?
Amacım ocağın sıcaklığını dijital termostat ile ayarlamak. Veya ek parçalar gerekli mi?

soz konusu makineyi bilmiyorum resmi var m acaba.

Merhaba.
Elimde elektrikli ocak var.(Küçük, tek gözlü olanlardan.) Buna enda'nın prafil kontrol cihazını takmak istiyorum. Bunu nasıl yaparım?
Amacım ocağın sıcaklığını dijital termostat ile ayarlamak. Veya ek parçalar gerekli mi?
Termokulp bağlayarak termostadı bağlayabilirsiniz ama bu enda yı nereye montajlayacaksınız?Bunun bir yerde sabit olması lazım!

Termokulp bağlayarak termostadı bağlayabilirsiniz ama bu enda yı nereye montajlayacaksınız?Bunun bir yerde sabit olması lazım!

Bu prototip olacak.Eğer termostat istediğim gibi çalışırsa kendim elektrikli ocak yapacağım. O yüzden sorun yok.

Son düzenleme:
Özür dilerim. Sizin yorumunuzu görmedim.
soz konusu makineyi bilmiyorum resmi var m acaba.
Termostattan mı bahsediyorsunuz?
http://www.enda.com.tr/TR/Gruplar/Profil-Kontrol-Cihazlari.aspx Şunlardan biri.
Ocaktan bahsediyorsanız bildiğimiz elektrikli ocak. Üstündeki ayar düğmesini söküp yerine termostat takmak istiyorum.

bundaki amaç nedir ?

Bana sıcaklığı net ayarlanabilen ve zamanla sıcaklığını sabit aralıklarla düşürebilen ocak lazım. Böyle bir ocak olmadığı için-en azından benim uygun fiyata ve uygun boyutta- bende kendim yapacağım.

değişik bi düşünce yanlız bence ocak uzerince pişecek olan şeylerin iç ısısını ölçmesi lazım kulağa mantıklı gelmiyor

yok ben anlatamadim. resmi var sitesinde evet. ama hic baglanti tipi yok. arkadan nasil hat cikyor, ama genelde bir isi kontrol parcasi ve buna bagli enerji veren cikislar vardir. oyle ise bunun enerji girislerine sebeke elektrigini baglarken cikislarina da ocagina hattini baglarsiniz olur biter. sabitlemesi de cok buyuk bir sey degilse ocagin kasasina delik acip oturtulabilir.

yok ben anlatamadim. resmi var sitesinde evet. ama hic baglanti tipi yok. arkadan nasil hat cikyor, ama genelde bir isi kontrol parcasi ve buna bagli enerji veren cikislar vardir. oyle ise bunun enerji girislerine sebeke elektrigini baglarken cikislarina da ocagina hattini baglarsiniz olur biter. sabitlemesi de cok buyuk bir sey degilse ocagin kasasina delik acip oturtulabilir.

http://www.enda.com.tr/TR/Urunler/Urunler.aspx?UrunID=209
Bu linkin sağ üst tarafında kullanma klavuzu var. İçinde bağlantı resimleri var.

http://www.enda.com.tr/Images/Dosyalar/2404131058_EPC 4420 T.zip
Bu da kullanma klavuzunu indirme linki. Çalışmazsa direk siteden de indirebilirsiniz.
Not: 6 sayfa

değişik bi düşünce yanlız bence ocak uzerince pişecek olan şeylerin iç ısısını ölçmesi lazım kulağa mantıklı gelmiyor
Yemeğin iç sıcaklığı önemli değil. Şu anda önemli olan ocağın sıcaklığını net ayarlamam

Forum istatistikleri

Konular
128,280
Kullanıcılar
450,106
Son üye
orhanyildiz07

Yeni konular

Geri