elektrikli çit

otel bahcesi içinse çit ve yanında ultrasonik bi cihaz daha güveli olur düşüncesindeyim sonuçda insan hayatı var hadi biz tarlada göre göre alıştık ama ilk defa gören bi insan kacamaz bile

sn. hlyahkan;

diğer haşerelerle pek bi alıp veremediğimiz yok tarla onlarada yeter ama tabi kurtulmak isteriz zirai ilaçlama yapamıyoz hayvanlara yedirdiğimizi için diğerlerinden fazla domuzdan kurtulalım yeter

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bu gün malzemeleri aldım hattı çekeceğim tabiiki tüm güvenlik tedbirlerinide alacağım yorum yapan arkadaşlara çok teşekür ederim. belki arkadaşlara faydalı olur diye malzemeler 1 adet elektrizatör cihazı220/12v 350ma 1000m galvaniz örgülü 2mm çit teli plastik drekler ve izalatörler ayrıca cihazın toprak ucu için topraklama kazığı ek bağlantı parçaları. slm

Son düzenleme:
tüm malzemleri ne kadara aldınız ?

Son düzenleme:
eiektrizatör cihazı 300 tl 1000m tel 170tl 50ad plastik drek ve 100ad izalatör 450tl aslında plastik drekleri aldırdığıma pişman oldum plastik drekler çok esniyor kullanmamaya karar verdim. onun yerine 10x10 kalasları ikiye bölerek 5x5 kalasları kullanmaya karar verdim daha sağlam oldu.drekleri geri göndereceğim.malzemeyi izmir gıda çarşısından aldım.isterseniz tel noyu verebilirim.slm

Ustam 10*10 kalası ıkıye bolunce 5*5 yapmaz 4'e bolmen lazım :) kolay gelsin
eiektrizatör cihazı 300 tl 1000m tel 170tl 50ad plastik drek ve 100ad izalatör 450tl aslında plastik drekleri aldırdığıma pişman oldum plastik drekler çok esniyor kullanmamaya karar verdim. Onun yerine 10x10 kalasları ikiye bölerek 5x5 kalasları kullanmaya karar verdim daha sağlam oldu.drekleri geri göndereceğim.malzemeyi izmir gıda çarşısından aldım.isterseniz tel noyu verebilirim.slm

10*10 nun enı boyu yok ıkı tarafıda aynıı saygısızlık yapmak ıcın degıl gulmek ıcın yazdımm ama 5*5 yapman ıcın 10*10 u 4 e bolmen lazım kolay gelsın ustam....

enlemesine bölersen ne olur ?

selamunaleyküm. bu elektrikli çit öldürme amacıyla mı yapılıyor yoksa korkutma amacıyla mı? yani merakım şundan. şayet öldürücüyse bilmeyen bir insan değdiğinde ne olacak?

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri