elektrikli çit

REZİSTANS

Profesyonel Üye
arkadaşlar çalıştığım işyerinin bahçesine domuzlarla başım dertte elektrikli çit konusunda uygulayan veya bilgisi olan varmı gerekli malzemeler ve kurulum konusunda görüşlerinizi almak istiyorum. şimdiden teşekürler. slm

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşlar çalıştığım işyerinin bahçesine domuzlarla başım dertte elektrikli çit konusunda uygulayan veya bilgisi olan varmı gerekli malzemeler ve kurulum konusunda görüşlerinizi almak istiyorum. şimdiden teşekürler. Slm

rezistans ustam elektrikli çi yaparsan domuzları elektrik çarparsa bu sefer domuz sahipleriyle başın derde girer

hocam kit halinde satiliyor 500 tl civarlarinda

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

arkadaşlar çalıştığım işyerinin bahçesine domuzlarla başım dertte elektrikli çit konusunda uygulayan veya bilgisi olan varmı gerekli malzemeler ve kurulum konusunda görüşlerinizi almak istiyorum. şimdiden teşekürler. Slm
sayın rezistans merakımdan soruyorum nerede çalışıyorsun.....

Ustam bende domuz için ultrasonik kovucuları araştırıyorumda verimli bilgi yok elimde

sadece şu bilgileri buldum

LowL) 17 Khz.-23 Khz. Porsuk,Geyik,Kedi,Fil

MiddleM) 23 Khz.-40 Khz. Domuz,Ayı,Köpek,Kedi,Tilki,Kurt,Çakal,Fare,Tavşan

HighH) 40 Khz. Yaban Domuzu,YabanTavşanı,Yaban Kedisi,Vaşak,Sıçan,Aslan,Kaplan,Sırtlan,Leopar,Sincap,Kır Kedisi ve Tüm Büyük Vahşi Hayvanlar

Şimdi bilemiyorum kare dalgayla bu frekansları üretsek hayvanları ürkütüp kaçırırmı bilgisi olan varmı acaba

Zamanında kare dalgayla çalışan köpek kovucu yapmıştım işe yarıyordu köpeğin yanına gidip devreyi çalıştırdığımda köpek resmen çıldırıp kaçıyordu

Kolay gelsin

domuzlarla epey mücadele veren biri olarak şunları söyliyeyim

biz çiftlikte hayvanlara yedirmek için slajlık mısır ekiyoruz 30 dönüm tarladan normal şartlarda 280-300 ton slaj gelirdi ama bu domuz tarlaya nerden bulaştıysa onun yüzünden gecen sene 250 ton zor geldi

bu hayvan ani ışık ve gürültüden korkuyor ama ! aynı zaman ve aynı oranda olan ses ve ışıklara alışıyor ve sonra tekrar geliyolar. Onun için tasarladığınız devrenin ses verme aralığı farklı zamanlarda olursa daha iyi olur çit olayını bende düşündüm ama her sene aynı tarlaya ekmediğimiz için ve tam bir bilgi olmadığı için şu anda askıya aldım

domuzlarla epey mücadele veren biri olarak şunları söyliyeyim

biz çiftlikte hayvanlara yedirmek için slajlık mısır ekiyoruz 30 dönüm tarladan normal şartlarda 280-300 ton slaj gelirdi ama bu domuz tarlaya nerden bulaştıysa onun yüzünden gecen sene 250 ton zor geldi

bu hayvan ani ışık ve gürültüden korkuyor ama ! aynı zaman ve aynı oranda olan ses ve ışıklara alışıyor ve sonra tekrar geliyolar. Onun için tasarladığınız devrenin ses verme aralığı farklı zamanlarda olursa daha iyi olur çit olayını bende düşündüm ama her sene aynı tarlaya ekmediğimiz için ve tam bir bilgi olmadığı için şu anda askıya aldım

Evet patlama sesi ışık gürültü bunlara bi süre sonra alışıyormuş takmamaya başlıyormuş ama ultrasonik ses bu hayvanları bitiriyormuş o yüzden alışma gibi bir şeyi yok sanırım

Bir şeyler düşündüm ben. tasarlamaya çalışıyorum devreyi. devrenin frekansı sürekli olarak 20 - 40 Khz arası değişirse alışacağı bi aralık kalmaz hemde diğer haşere ve hayvanlardanda tarlayı korur diye düşünüyorum

Kolay gelsin

bu domuzlar gerçekten çok akıllı hayvanlar.her türlü sese ve ışığa alışıyorlar yaptıklarınız çok kısa süre işe yarıyor.ben gerçekten her yolu denedim en son böyle bir şey yapmaya karar verdim.konuyu biraz araştırdım.çit teli plastik drekler ve enerji için elektrizatör cihazı gerekiyor. şu anda mevcut olan tel örgülerin önüne 3-4 metre arayla plastik drekleri dikmek suretiyle 3 sıra halinde çit ipi(teli) krom nikel kaplı teli gererek elektrizatör cihazıyla yaklaşık 7-8000 v gerilim vererek dokunulduğunda şok etkisi ile hayvanı kaçırtmak için bir düzenek kurmak gerekiyor. ben kısaca bunları bulabildim, sizinde önerileriniz olursa sevinirim ha ben bu arada izmirde bir sahil ilçesinde yaklaşık 6 yıldır turistik bir hotelde teknik servis şefi olarak görev yapıyorum.slm

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri