elektrik tesisat sorunlarının çözümleri buraya

nym antigron olması gerekirdi
bu ve bunun gibi yerlere nya kullanılması genelde malzemeden çalarak fazla para kazanmak yada işi bilmemek veya işbaşında işi almak için ucuz fiyat vererek sonradan acısını malzemeden çalarak çıkaran meslektaşlarımız

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşlar merhaba
arkadaşlar şu sorumun net bir yanıtını alamadım.spiral boru ile tesisat yapmak doğrumudur, yanlışmıdır?birde yabancı internet sitelerinde elektrik tesisat sistemlerini araştırıyorum oralarda elektrik tesisatlarının spiral boru ile yapıldığını görüyorum.yoksa buralarda kullanılan spiral borular farklımıdır?
kolay gelsin

Sizin belirttiğiniz kablolu spiral borulardır. Türkiyede de bir firma üretiyor.İçinde kablosu mevcut siz sadece tavan yada duvar borusu döşer gibi döşüyorsunuz, daha sonra kablolama ile uğraşmıyorsunuz.

Bence yakın bir zamanda bu uygulamayı her yerde görmeye başlayacağız.Şu an için sadece isteyen müşteriler veya kısa sürede bitirilmesi gereken lüks projelerde kullanılıyor.

arkadaşlar merhaba
en çok kuralların çiğnendiği iş sahası,elektrik tesisatçılığı olarak gördüğüm için konuyu tekrar güncelliyorum.yani elektrik tesisat sorunlarının çözümünü yazmaya devam edelim.
kolay gelsin

arkadaşlar merhaba
elektrik tesisatı yaparken karşılaştığım sorunları aşağıya sıralıyorum:
1-özellikle boruya köşe verirken borunun kırılması
2-spiral boru kullanılıyor, bu seferde kılavuz ve kablo zor geçiyor.yalnız şunu sormak istiyorum. boru sadece muhafaza içinmidir yoksa ileride , o borunun içerisinden tekrar kablo geçirmek diye bir kaide varmıdır?
3-beton altı borusu atarken eksik boru atılması ve buna karşılık boruyu taban dan atmak doğrumudur?
4-asma tavan larda antigron kablo yerine nya kablo kullanılması doğrumudur?
5-şaftlara diğer adıyla kablo bacalarına pano takmak doğrumudur?
6-örneğin ana dağıtım panomdan tali panoma uygun çapta boru götürdüm,içerisinden antigron kablomu yoksa nya kablomu kullanmam uygun olur?bu konu hakkında yorumlar ve cevaplar bekliyorum.
kolay gelsin
arkadaşlar merhaba
farklı görüş ve önerileri olan arkadaşlardan açıklamalar bekliyorum.
kolay gelsin

arkadaşlar merhaba
elektrik resisatçıları eskiden rahatça duvar kırabiliyordu şimdi ise demir görülmiyecek şekilde duvar kırılmaya izin veriliyor.örneğin elektrik borusunu eksik attık veya buat köşeye geldi kırım yapmadan nasıl boru koyup duvara ineceğiz?
dönüşlerde hep plastik spiral boru kullanılıyor fakat daha sonra içerisinden kablo ve kılavuz geçirmek ya zor oluyor yada hiç geçmiyor çözüm nedir? yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin

sipral borulu kablo bizi bozar arkaşlar hem pahalı hemde bi yerde uyguladım müşterinin isteği üzerine ama yaptığım işi açıkcası hiç beğenmedim 1 tane 18 lik boruyla bitçek iş 3 tane sipral boruyla yapıldı tavsiye etmem en güzeli bizim sistemimiz boruylau ayrı kabloyu ayrı çeksek ne olur ki bi dairenin kablosunu çekmek kaç saate mal olaca ki

arkadaşlar merhaba
elektrik resisatçıları eskiden rahatça duvar kırabiliyordu şimdi ise demir görülmiyecek şekilde duvar kırılmaya izin veriliyor.örneğin elektrik borusunu eksik attık veya buat köşeye geldi kırım yapmadan nasıl boru koyup duvara ineceğiz?
dönüşlerde hep plastik spiral boru kullanılıyor fakat daha sonra içerisinden kablo ve kılavuz geçirmek ya zor oluyor yada hiç geçmiyor çözüm nedir? yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin
arkadaşlar merhaba
açmış olduğum bu konuda sizlerden daha fazla yorumlar bekliyorum.
kolay gelsin

arkadaşlar merhaba
şap altına elektrik borusu atan elektrikçi arkadaşlarımız çoktur.nedeni beton kırmanın yasak olmasındandır.şap altına plastik boru yerine çelik boru döşesem mantıklı olurmu?bu konuda farklı uygulaması olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
kolay gelsin

arkadaşlar merhaba
şap altına elektrik borusu atan elektrikçi arkadaşlarımız çoktur.nedeni beton kırmanın yasak olmasındandır.şap altına plastik boru yerine çelik boru döşesem mantıklı olurmu?bu konuda farklı uygulaması olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
kolay gelsin
arkadaşlar merhaba
arkadaşlar zemine boru koymanın doğru olup olmadığı konusunda yardıma ihtiyacım vardır.
kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri