Elektrik sorunu

seiko1984

Üye
S.a ustalarım 3 katlı apartmanda önce 3.daire sonra 2.dairenin elektriği kesilmiş ama 1.dairede sorun yok.Sayaç panosunda sorun yok ama daireler de elektrik yok sorun ne olabilir cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
sadece sizdemi sorun yan binalarda da sorun aynı mı ?
sayaçlar monofazemi ? ( küçük sayaçlardan )
büyük ihmalle trafaze ( 3 fazlı ) kablonun 2 fazında enerji ( elektrik ) kesilmiştir
1. kat daireler elektrik yanan faza bağlıdır , diğer fazlarda elektrik olmadığından yanmıyordur .
binaya dışarıdan gelen kabloda sorun olabilir .
elektrik şirketini arayın . büyük ihtimalle binada 2 faz yok 1 faz var deyin yani 3 katlı binanın 1 katı elk yanıyor ihbarı yapın .
iç tesisatınıda sorunlar yoksa ,n yaşarsınız .
asansör varsa siğortasından kapatın
asansör 3 fazlı çalışır, asansör çalışma yaparsanız sorun yaşarsınız !!!

Sayaçlar akıllı monofaze sayaçlarda elektrik giriş ve çıkış var çıkış olan kabloda elektrik varken dairede nasıl olmaz anlamıyorum.sayaçtan çıkan kablo direk daireye gelmesi lazım ama gelmiyor
Bina eski asansör yok hatta buşonlu sigortalar bile var

Son düzenleme:
Sayaçlar akıllı monofaze sayaçlarda elektrik giriş ve çıkış var çıkış olan kabloda elektrik varken dairede nasıl olmaz anlamıyorum.sayaçtan çıkan kablo direk daireye gelmesi lazım ama gelmiyor

tüm sayaçların giriş ve çıkışında elektrik var mı ?
öncesi tüm fazlarda ( kofrede ) elektrik varmı ?

Evet var sayaç panosunda her şey normal gözüküyor anlamadım.Önce 3.kat yarım saat sonra 2.kat enerji kesiliyor
Ne sayaç panosunda nede dairelerde sigorta falan atmamış kaçak akım atmamış

birisi ellemesin !!! dairelere ait ikinci bir siğorta olmasın ( ara siğorta ) kapatılmıştır . tadilat delik delme kolon hattında vs gibi .

sayaç panosunda 300 mA yangın kaçak akım siğorta yok herhalde .

kolon hattında faz kablosunda sorunu olabilir kablo yanıyordur . kesmiştir .
koku varmı ?

sayaç panosunda elk kesilen dairelein ana siğortaları attı mı ?

Son düzenleme:
Hayır atan sigorta yok ara sigorta aradım ama o da yok

Selam;
Bence sorununuz sayaçla daire arasında bulunan buşonlu sigortanızda. Bunların kontrolünü yaptınızmı içindeki tel kopmuş olabilir yada uçları oksitlenmiş olabilir. Başka bir açıklaması yok yani sayaçtan sonra buşonlu sigortaya giriyorsa sigortadan da çıkıyorsa bu elektrik daireye kadar gider. Durduk yerede her 2 dairenin besleme kablosu kopmuş olamaz gibime geliyor.

Buşonlu sigortadan enerji geçişi stabil
Sayaçtan buşonlu sigortaya girmiyor bina eski binanın besleme kabloları buşonlu sigortaya oradan sayaca oradan da da daireye gidiyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri