Elektrik Soru Deryası

merhaba arkadaşlar 20-21-27-28-29-30.acilen cevaplarına ihtiyac duymaktayız şimdiden teşekurler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ARKADAŞLAR BEN BU SORULARIN HEPSİNİ CEVAPLARIM AMA önce yetenek önemli tabii bu selim ay denilen adamı tanımak isterdim prof.kadroma bir yenisini daha eklemek bana haz veriyor aslında sorular gayet mantıklı bu adamın resim vs.kendını tanıtır bir fotoğraf varmı acaba?

soru4- differansiyel denklem değişkene bağlıdır ama determinant yönteminde değişken söz konusu değil çevre yöntem yolu ile bulunur..
soru9-yararı diirenç,bobin,gibi bimetal malzemeler kullanılarak verimlilik artırılır ve yararı güç akışının daha bir sade şekilde akmasına sebep verir..

bunların yarısı mühendislik bilimi soruları şuan için bi baktım sadece sorular gayet mantıklı belki yanlış belki doğru biliyoruz ama önemli olan hayatta doğruları atmaktır..böyle bir adam bana gurur veriyor..teşekkürler arkadaşım

CEVAP 69:69

sanırım tek fazlı motorlarda kalkış için

üç fazlı motorlarda ise kompanzasyon için kullanılır diye biliyorum

kendisi hala hocam olur
değil Yıldız Teknik'e Türkiye'ye onun gibi hoca zor gelir
görevine aşık,öğrenciye nasıl faydalı olurum,elektrik mühendisi olmalarına nasıl yardım edebilirim diye elinden gelen herşeyi yapar

walla gencler ben bu hocamızın gerecekten cok kaliteli bir eğitim anlayışı içeriisnde olduguna inanıyorum.cidden cok guzel sorular hazırlamıs emeğine sağlık hocam...
cevapları içinde 2 arkadas basbasa verdik ugrasıyoruz bu aralar vize dönemine kadar biter sanırım.cvplarıyla ilgili acıklamaları dosyalayıp sitemizde yayınlarız umarım ileride..

ELEKTRİK MOTORLARINDA BAKIM
aşınmış veya eskimiş yay veya kontakları değiştirir veya yeniden şekillendirir
ELEKTRİK MOTORLARINDA ARIZA BULMA
Arıza tablolarından yararlanarak vaya benzerlerinden arıza çıkarma
ELEKTRİK MOTORLARINDA GÖZLEM KONTROL
Bütün ark siperlerinin yerlerinde bulunduklarını tespit etmek için kontrol etmek

arkadaşlar bu sorular gerçekten çok faydalı ve bilinmesi gereken sorular.eğer hepberaber bu soruları cevaplarsak hem kendimiz hemde işi yeni öğrenen arkadaşlar için çok faydalı bir kaynak olur.benim önerim burdan soruları cevaplamaya varım diyen arkadaşlarla 30 ar soru paylaşarak soruları yanıtlayabilir cevaplarınıda burdan verebiliriz.bu konunun kaynamaması gerektiği ve herkesin üzerinde durması gerektiği inancındayım...

arkadaşlar bu konu görüyorumki yalan oldu sorularda havada kaldı.ben biliyorum ki bu forumda bu işi bilen deneyimlerini paylaşmaktan zerre çekinmeyen arkadaşlarımız var.tamam çok fazla soru var belki ama burda herkes çıkıp bi 20 soru yanıtlasa bu oluşan kaynak bütün elektrikçiler için çok faydalı olucaktır eminim.bu mesajı okuyan herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.ben ilk 30 sorunun cevabını burda yayınlıycam.devamı gelir umarım...

Hani nerde cvplar yaşar bey..??
sanırım sende yalan olmuşsun :DD

Öncelikle şunu söliyim burdaki sorular çok kapsamlı yani bunun hepsini bilmeniz çok zor, hatta gereksiz.. Herkes belli bi alanda çalıştığı için her telden çalmak imkansız.. he bilseniz kötü mü tabi ki değil. keşke daha da fazlasını öğrenebilsek.

Tabi çalışma çok faydalı hocamızın dediği gibi özellikle son sınıflar için.. Kendisine ve emeği geçenlere tşk ediyorum.
Bu arada bişey dikkatimi çekti herkes cvp ları arıyor açıkcası bende isterdim cvp lar hazır olsada konsak üstüne diye ama biraz araştırmacı olalım lütfen. paylaşım demek yan gelip beklemek deildir. hem daha kalıcı bilgiler araştırarak elde edilir.

orta gerilimde(34.500) de 1000 kva trafonun primer sargılarında birimin cektiği akın kaçtır

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,072
Son üye
metin ersoz

Yeni konular

Geri