Elektrik Soru Deryası

orta gerilimde(34.500) de 1000 kva trafonun primer sargılarında birimin cektiği akın kaçtır

1000=1.74*34,5*In formülünden çekersen 16,73 A eder.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
380 kV luk bir iletim hattında hattın kondüktansı G (siemens/km) nasıl bulunabilir 380\70 örnek mesefa olsun = 5,29 siemens/km eder

her konunun sorusu kendi bolumunde yayınlanması daha iyi olurdu. böyle hepsi birbirine karışacak, site amacı dışına çıkacak gibi geliyor bana bu konu ile hayırlı ugurlu olsun.

Hocam soruları sordun ufkumuz acıldı da, madem cevaplamıycaktın ne diye problem yarattın?

:) Selim Hoca Bu sene soru sayısını 6000 e ulaştırdı sanırım
her dönem 300-500 soru ekliyor

dersinde verdiği ödev ve sınav sorularıda en az bunlar kadar yaratıcıdır Tabi sınav esnasında dağıttığı gofretlerle beyin enerjimizi yükselmesi de ayrı bir güzelliği

soruların word dosyasını indirdim fakat bozuk...elinde sağlam olan varsa gönderebilir mi lütfen....çok güzel sorular...merak ediyorum

47,48,66,115 arkadaşlar bu soruların cevaplarını bilen birisi bana yardımcı olabilir mi acaba

47- Laboratuar ortamında L (mH) degerinde bir endüktansı nasıl yapabilirsiniz?
48- Laboratuar ortamında C (mikrofarad) degerinde bir kondansatörü nasıl yapabilirsiniz?
366- Enerji, akım, gerilim, akı ve güç kavramlarını matematiksel olarak ifade ediniz..
115- Bir pasif filtrede L ve C nasıl hesaplanır?

156. Korona kayıpları hangi parametrelere bağlıdır?
cevabını bilen varmı ?

aslında arkadaslar bu soruların cevaplarını bilenler bir kişiye cevapları yollasa o da word olarak paylaşsa nasıl olur. selim ay hocamın bu sorularına calışmak en az 2 ayını alır insanın..

Moderatör tarafında düzenlendi:
4x4 mm2 lik 220 V luk bir kablodan a-b-c faz akımları ile nötr akımı geçmektedir.
t = 0 anında bir samuray kılıcı ile kablo (aniden) ikiye ayrılmış olsa, Norton eşdeğer
devresi nasıl çizilebilir?

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri