Elektirik motoru

Çağrıx

Üye
S. Aleyküm öncelikle elimde 37 kw bir motor var havalandırma motoru motor yandı sarıma gitti geldi fakat aşırı derecede ısınıyor giriş sigorta ateş gibi oluyor 2 tane elektirikçi geldi fakat sistemin doğru olduğunu elektriksel arıza olmadığını söyledikleri halde hayla sorun devam ediyor 3. Defa motor değiştirildi. 2 defa giriş sigorta ve kontaktör ler değiştirildi. Rulmanlar değiştirildi bacanın hava alan yerleri kapatıldı. Fakat sorun devam ediyor daha ne yapabiliriz?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bobinajcı sarımda hata/hile yapmış olamaz mı ? Sardıktan sonra sizin yanınızda motorun faz akımlarını ölçmüş olmalı.

3. Motor hocam farklı yerden getirdik motorları hile yapacağını düşünmüyorum. Kendi de geldi ölçtü değerler normal çıkıyor oda anlam veremedi daha sonra farklı yerden motor getirdik giriş 60amper çekiyor boştayken 10 amper çekiyor motor hepsi aynı fakat yarım saat sonra giriş sigorta ateş gibi olup yanıyor ve motor da çok ısınıyor

Yar
3. Motor hocam farklı yerden getirdik motorları hile yapacağını düşünmüyorum. Kendi de geldi ölçtü değerler normal çıkıyor oda anlam veremedi daha sonra farklı yerden motor getirdik giriş 60amper çekiyor boştayken 10 amper çekiyor motor hepsi aynı fakat yarım saat sonra giriş sigorta ateş gibi olup yanıyor ve motor da çok ısınıyor
Yarım saatte ne/neler değişiyor ? Gözlem ve ölçme için motorun yanında olmak gerekiyor, kolaylıklar.

Pano besleme kablosu kesiti nedir?
Pano içi baglanti kablolarını kesiti nedir?
Motora giden kablonun kesiti nedir?
Motora ne ile yol veriliyor?
Motor gövde sıcaklığını olctunuz mu?

Pano besleme kablosu kesiti nedir?
Pano içi baglanti kablolarını kesiti nedir?
Motora giden kablonun kesiti nedir?
Motora ne ile yol veriliyor?
Motor gövde sıcaklığını olctunuz mu?
16 lık ana giriş motor
Pano iç bağlantı 10 luk
Yıldız üçgen
Motor sıcaklığını ölecek bir aletimi mevcut değil el değmiyor zaten giriş sigorta ateş gibi olup atıyor yarım saat çalışmadan sonra
daha önceden havalandırma iyi çeksin diye motorun kayış kasnak oranlarında bi değişiklik yaptınızmı.
Kayışlar aynı numaraya bakılarak yenisi alınıp takıldı.

kasnaklarda büyültme yada küçültme yapıldımı. daha önce başıma gelen bi duruma benzediği için bu konuyu gündeme getirdim. çalıştığım yerde yine böyle aynı havalandırma ünitesinin zayıf çektiğini düşünerek motor tarafındaki kasnağı büyütmüştüm fan daha devirli dönmesi için, sonrasında 7 senedir sorunsuz çalışan motor yandı, sarıma gönderdik geldi yerine taktık 1 hafta geçmeden yine yandı, sonrasında orjinal kasnağını taktık sorun kalmadı, sizin konununda bi ihtimal böyle olabileceğini düşündüm.

kasnaklarda büyültme yada küçültme yapıldımı. daha önce başıma gelen bi duruma benzediği için bu konuyu gündeme getirdim. çalıştığım yerde yine böyle aynı havalandırma ünitesinin zayıf çektiğini düşünerek motor tarafındaki kasnağı büyütmüştüm fan daha devirli dönmesi için, sonrasında 7 senedir sorunsuz çalışan motor yandı, sarıma gönderdik geldi yerine taktık 1 hafta geçmeden yine yandı, sonrasında orjinal kasnağını taktık sorun kalmadı, sizin konununda bi ihtimal böyle olabileceğini düşündüm.
Çok tşk ederim düşünceniz için ama kasnak aynı bizim sıkıntımız durduk yere motorun yanması ile başladı.

Forum istatistikleri

Konular
128,390
Kullanıcılar
450,276
Son üye
ESENBEL

Yeni konular

Geri