Dso138-osiloskop-kiti

Riskli işler için bu tür kitleri öneriyoruz işte. Tüplü radyo TV smps gibi ölçümler için düşünmek gerek.
Geçen yıl görmüştüm. Bu kirlerin montajlı kutulu ve üzerinde tuşları hazır modelleri var.

Bende de var dso 138 den ama cok da anlamiyorum osikoskptan. yeni yeni kullanmaya basladim. Okumayi biliyorum en azindan :D. Zamanla öğrenirim artik. Bozmasam iyiydi. Kabini da siparis ettim ama henüz gelmedi.

Mmmm yanık osiloskop mu dedi biri burnuma kokusu geldi. :D

Forumda ilan - satis bolumu yok galiba. Olsa iyi olur aslinda. Satanlar da gittigidiyor, sahibinden get gibi yerlerden satışını alışını yapar bizler de nasiplenirdik :D

CRT ise tamirini yapabilirim

Valla benim elimde de bir tane crt osiloskop var. Hitachi v212 marka model. zamanında aldım ama arkadaşa kontrolünü yaptırdım. Arkadaş öylesine bakmış. Aldığım osiloskobun trafosu daha önce müdahale görmüş. Trafo zırıldıyor ve eskisinden fazla elektromanyetik kaçakları var. Ekran titriyor.

Trafoyu kablolarından tutup cihaz dışına alınca osiloskop düzeliyor.

Canımı çok sıktı şimdi osiloskoba ve kendime ceza verdim. Osiloskop köşede cezalı bende diğer köşede oturuyorum. Birbirimize bile bakmıyoruz.

Vakti zamanında elimde hameg vardı sattım. Satmaz olaydım. O kadar temiz osiloskop bulamıyorum.
Forumda ilan - satis bolumu yok galiba. Olsa iyi olur aslinda. Satanlar da gittigidiyor, sahibinden get gibi yerlerden satışını alışını yapar bizler de nasiplenirdik :D

Zamanında bu bölüm varmış ama suistimal edilmiş o yüzden yok artık. Açılacağınıda sanmam.

V212 zamanında çok kullandım.Tv tamirciliği zamanında ilk göz ağrımdı.1985 te iş yerini açmıştım .90 senesinde almıştım .Merakla günlerce uğraştım.Sonraları Deniz elektronik servisliğini almıştı Türkçe döküman bastırmıştı

Yaklaşık bir hafta önce DSO138 kitini aldım. Renkli olması bir avantaj lakin kararlılık sıfır... Dah önce bir rus sitesinden Arduino Uno ile yapılmış bir Pultscope osilaskop devresi ve kodları vardı onu yapmıştım ve haliraz amatörce ama çok kararlı... En büyük özelliği ise frekan değerini ve genlik değerini ekranda görmekteyim.Tek kusuru max giriş gerilimi 5 Volt ile sınırlı olması... Yapacak arkadaşlara tavsiye ederim... Girişe gerilim bölücü ve adc kullanarak frekans ve gerilim aralığı artıralabilir.

http://psenyukov.ru/осциллограф-на-ардуино/

Ekli dosyalar

• PULTOSCOPE.jpg
    PULTOSCOPE.jpg
    188.7 KB · Görüntüleme: 14

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,945
Son üye