Delta Haberleşme

Merhaba saygıdeğer ustalarım, elimde görmüş olduğunuz Delta Plc Takımı ve Hmı var,, daha önce GEMO gibi akıllı röleleri kullanmışlığım var, ama ben şimdilik kendimi Delta Plc de geliştirmek istiyorum, elimde gördüğünüz malzemelerle pc ile bağlantı kurmak istiyorum,, biraz uğraştım ama desteğinize ihtiyacım var,,, gerekli bütün şeyleri toplayabildiğimi düşünüyorum,,, yeni olduğum için bana anlayacağım şekilde sırasıyla ne yapmam gerektiğini yazabilirmisiniz,,,, Elimdeki ürünler; 1.ad Delta Dvp14ss
2.ad Delta Dvp16sp
1.ad Delta Dvp04ad
Delta hmı panel
Not : ustalar Plc ve hmı paneli hurdaya ayrılmış bir sılaj paketleme makinasından söktüm,, yani içinde yüklü programları var,,,
Pc de Windows 10 yüklü
IMG_3383.jpg
IMG_3382.jpg
IMG_3381.jpg
IMG_3380.jpg
IMG_3377.jpg
IMG_3379.jpg

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bu şekilde başlangıç yapman çok zamanını alır, eğer kırıkkaleye yakın bir şehirdeysen takımlarını topla atla otobüse gel, elimden geldiğince bilgim kadarını anlatırım.

Maalesef kardeşim,, Kırıkkaleye gelme gibi bi şansım yok,, şu anki tek sorunum ,, pc ve Plc arasındaki haberleşmeyi yapamadım,,, yani burdan da yazılarak yapılabilecek birşey bu bence,,,,, elimdeki malzemeler görselde belli zaten

kullandığın usb çeviriciyi bilmiyorum, daha önce farklı çeviriciler bağlamıştım plc ye bağlanamamıştım. en yaygın olarak kullanılan çevirici bu olduğunu sanıyorum
ahr0cdovl2ltywdlcy5py2vjyxquyml6l2ltzy9ub3jtl2hpz2gvmtq5nje0ntgtndi2mi5qcgc.jpg

artı haberleşme adresinde de hata olabilir. haberleşme adresini 0 yapıp tekrar dene.

IFD6500 kullanabilirsin maliyetli ama . Ben kabloyu kendimiz nasıl yapabiliriz diye araştırıyorum . Eğer bir sonuca vara bilirsem paylaşırım .

232 dönüştürücünü cd yukle pc tanıt com port atıycak.com2 gibi wplsoft aç plc model seçimini yap altında ayar bolumunden com ekle tamam .program acıldıktan sonra hab.ayarlarını ac 7-e-1-none hab.adresi-0 ayarla

Karel telefon şirketinin kullandığı usb seri dönüştürücüyü çok farklı makinalarda denedim. Sorunsuz çalışıyor.
Bu arada IFD 6500 usb-rs485 dönüştürücü ve 80-100 dolar civarı fiyatı var.

Aşağıdaki mesajdan kabloyu yapıp ucuna -dizüstü için- karel kablo takabilirsiniz.

Masaüstü için karele gerek yok.

karel kablo için:
https://www.karel.com.tr/urun-cozum/usb-rs232-seri-cevirici
http://www.karelburada.com/urunler.aspx?cid=13&sCatId=70

Forum istatistikleri

Konular
128,353
Kullanıcılar
450,209
Son üye
alidgn1142

Yeni konular