Delta PLC > PC Haberleşme

Merhaba,

Daha önceden bu konu ile ilgili konu açmıştım ama bir takım ilerleme kaydettiğimden dolayı yeni bir konu açıp bu sorunu paylaşmak istedim.
Delta DVP-14SS PLC var, bunu PC ile VB6(Visual Basic 6.0)' da haberleştirip veri aktarımı yapmak istiyorum geldiğim sonuç örneğin:
D10 registerine 1 atmak için bu kodu ":0106100A0001DE" com port üzerinden VB6 ile PLC ye gönderebiliyorum ancak,
buradaki ":01" PLC ID olduğu, "06" register okuma olduğunu biliyorum ancak diğer (yani "100A0001DE") karakterlerini yorumluyamadım aynı şekilde değer okurken de
PLC'ye ":010302006496" bu kodu gönderdiğimde PLC bana ":010302006496" bu kodu gönderiyor.
Ekte VB6 ile yazdığım proje mevcuttur.
Yardımcı olabilicek arkdaşlara şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyalar

• TestCom.rar
    1.8 KB · Görüntüleme: 398
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
arkadasim bunu neden visual basic ile yapmaya calistigini acikcasi anlamadim cunku Scada kullanarak bunu daha kolay halledebilirsin.fakat illada boyle birsey yapmak istiyorsan pc ile plc arasindaki uygun haberlesme protokolunu ogrenip buna gore bir program yazip ki(buda scada oluyor) ondan sonra plc ile pc yi haberlestirebilirsiniz

Benim yapmak istediğim X0 girişinden sayıcı koyup "D" değerine atıp bu değerleride PC üzerinden görmek istiyorum ve sayacı daha sonradan PC üzerinde gönderdiğim başka bir bit ile RESET etmek istiyorum.

Benim yapmak istediğim X0 girişinden sayıcı koyup "D" değerine atıp bu değerleride PC üzerinden görmek istiyorum ve sayacı daha sonradan PC üzerinde gönderdiğim başka bir bit ile RESET etmek istiyorum.
simdi arkadasim ilk once forumdaki bir scada programini indirip inceleyiniz daha sonrada bunla ilgili programi kendiniz yazabilirsiniz.bunun icin sadece sayici degerini ekranda gormek ise sorun delta plc icindeki uygun bellegi okutup ekrana yazabilirsiniz.
AYRICA;
inputlar 1bayt olarak plc icerisinde tutulurlar vede Iw0,Iw1 gibi bellek adreslerine sahiptirler;ayni sekilde cikislarda ayni sekildedir

Deltanın sitesinde Delta modbus Dll Library var.Onu indirip kurduğun zaman haberleştirmen ve okuman cok daha kolay olacaktır.Sitede vardır diye düşünüyorum.Bak eger bulamazsan ben sana göndereyim

Deltanın sitesinde Delta modbus Dll Library var.Onu indirip kurduğun zaman haberleştirmen ve okuman cok daha kolay olacaktır.Sitede vardır diye düşünüyorum.Bak eger bulamazsan ben sana göndereyim

degerli arkadasim burada bizimle paylasirsan sevinirim

Merhaba fouma yeni katıldım bende plc ile pc arası haberleşme yapmaya çalışıyorum elinde örnek uygulama olan varsa foruma upload eder veya linkini verirse çok sevinirim.

Merhaba fouma yeni katıldım bende plc ile pc arası haberleşme yapmaya çalışıyorum elinde örnek uygulama olan varsa foruma upload eder veya linkini verirse çok sevinirim.
sayin ragip hangi plc ile ilgili yapmak istiyorsunuz vede burada ne gibi islem yapmak istiyorsunuz acaba ayrintili belirtirmisiniz acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,913
Son üye
Sadullahfahri

Yeni konular

Geri