delta haberlesme

arkadaslar elimde 1 tane DVP14SS plc var
ve buna ek olarak 1 tane dopb panel bagladım

amacım bir adet cihazla haberlesip basıç okumam lazım , fakat delta plc uzerinde bir programlama portu var (ustte) ve yanda rs485 portu var

haberlesmek icin ekstra bir port gorunmuyor , bunun icin nasıl bir cozum uretebiliriz.

paneli yandaki rs485 portuna bagladım , pc baglantısı yaptigim portuda program yuklemek icin kullanıyorum

cozum onerilerinizi bekliyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
simdi basinc degerini okumaniz icin gerekli bilgileri vermeye calisacagim sizde bunu yaparak cozumde takilirsaniz bildiriniz
1-simdi basinc okunacak cihazinda rs 485 + vede - baglantilarini plcdeki ilgili yerlere yapiniz
2-daha sonra ise ekranda data goster alanini seciniz vede burada ilgili cihazin istasyon adresini vede okumak istediginiz register adresini yaziniz
3-ekran---0
plc----------1
diger cihaz ise---2
olmalidir.cihazin haberlesme ayarlarini yapmayi unutmayiniz
4-sadece gostermek ise maksadiniz bunu bu sekilde bitirebilirsiniz fakat plc de islem yapmak istiyorsaniz bunu arkaplan makrosu yazarak gerceklestirebilirsiniz
size asagida ornek bir arka plan makrosu sunuyorum
burada 2 nolu istasyonda bagli bulunan inverter cihazin hiz bilgisi okunmakta vede plc de d300 adresine yazilmaktadir

$100 = (2@INVERTER-2102)
(1@PLC_D300) = $100
END

5-sorunuz olursa cevablamaya hazirim bu arada cihazin manuelini yuklerseniz ben size daha fazla yardimci olabilirim saniyorum

tesekkurler fakat burda hem basınc sensorunu hemde ekranı rs485 portuna baglıcaz
sıkıntı olmaz dimi ?

simdi eger cihazinizin rs 485 portu mevcut ise olmaz ben hiz kontrol ekran vede plc ile haberlesme yapiyorum bahsettigim sekilde siz bana basincla ilgili cihazin manuelini yuklerseniz daha iyi yardimci olabilirim hatta ekran programindada gosterme sansim olur

okudum fakat
1 basınc sensoru modbus haberlesme yapmiyor kendine ozgu protokolu var

direk adresten veri alma sansimiz yok

Kendine özgü haberleşmeden kastınız nedir?Eğer seri haberleşmeden söz ediyorsanız ekranın arkasında rs-232 girişide mevcut onu kullanın.

üstat cihazın kodunu buraya yazarsanız ona göre bir çözüm üretilir buradaa sorun plc veya panel değil sensörün bulunduğu bölümdür aslında bsınç sensörünü 4-20mA almış olsanız çok daha kolay olabilirdi

üstat cihazın kodunu buraya yazarsanız ona göre bir çözüm üretilir buradaa sorun plc veya panel değil sensörün bulunduğu bölümdür aslında bsınç sensörünü 4-20mA almış olsanız çok daha kolay olabilirdi

sensorun ustune birde analog donusturucu kartin maliyeti biniyor o durumdada uye burada cihazin manuelini paylasirsa bir cozum uretiriz diye umuyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Çevrimiçi üyeler

Geri