defrost

fuataydil

Üye
Arkadaşlar bir klima montajı yaptım ama bugüne kadar rastlamadım bir dış kaportasını değişmediğim kaldı.Beko kaset tipi klima hiç devreye girmiyor ne iş ünite nede dış ünite ama defrost arızası veriyor.Ancak elemanlar devreye elmaya gittiklerinde gaz kaçağı varmış bunu anlamadan cihazı devreye almışlar,gaz olmadan çalışmış anlaşılan ama devreye girmemiş bunu daha sonra söylüyorlar.Bu konuda bilgi sahibi arkadaşların yerdımını bekliyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
kardes ne ıc unıte ne dıs unıte devreye gırmıyor dedıgınde cıhaz kac btu ona gore soyle detaylı olarak anlayalım.

Dostum cihazı yeni montajlamışsınız. Ve enerjilendiğinde hiç devreye girmediyse montajı kontrol ettinizmi iç dış bağlantıları tekrar kontrol etmenizi tavsiye ederim bazen oluyor insanlık hali yanlış bağlanıyor cihaz çalışmıyor..

hiç bilgim yok

- - - Updated - - -

cihazın defroz a girdiğini nasıl saprarız

Cihaz kaset tipi ve beko ise,48.000 btu.

Ayarlanan sıcaklık kaç derece ? soğutmada denendi mi ?

kompresör,4 yollu vana,fan , iç ve dış ünitede aynı renklerle bağlantı yapıldı mı ?

Bu cihazın bildiğim kadarıyla bağlantı şekli dış üniteden iç üniteye şeklinde...

ayrıca terminal kontrol edilmeli. faz olması gereken yerde faz varmı ?

klima ilk çalışında dış üniteden ses geliyormu,4 yollu vana çalışıyor mu yani ?

Salon Tipi'nde İç Ünite 220 Monofaze,Dış Ünite 380 volt

Kaset Tipini Hatırlamıyorum. Eğer İç Ünite de 380 Volt Trifaze ise İç-Dış Ünitede R-S-T Faz sırası aynı olmalıdır. bu durumda da hata verebilir.Eğer monofaze ise üstteki yazımda belirttiğim kontroller yapılmalıdır.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,371
Kullanıcılar
450,244
Son üye
halilsezen

Yeni konular

Geri