Dc power supply ile gümüş suyu yapımı

Tıbbi dizinlerde, argyrosis adı verilen bir hastalığı kolayca bulabilirsiniz -
bir kişi gümüşle doldurulduğunda ortaya çıkar: “Gümüş veya mavimsi gri bir renk alan geri dönüşümsüz güçlü cilt pigmentasyonu ile karakterizedir.
Tedavi yoktur.” En ünlü örnek, “resmi” ilaçlara güvenmeyen ve at dozlarında gümüş alan ABD Senatörü Stan Jones'dur . Sonuç olarak, cildi gri-maviye döndü.
Ancak daha kötü olabilirdi: "Çok yüksek dozlarda kolloidal Ag alımı komaya, pulmoner ödem ve hemolize yol açabilir" diyor Rus Tıp Dergisi.
maksimum konsantrasyon litre başına 0.05 mg (50 μg).
Bunu nasıl ayarlayacaksınız?
https://www.hurriyet.com.tr/gundem/mavi-adam-101485

Kolloidal gümüş içen arkadaşlara güzel bir haberim var, bugün borsada yaklaşık %4,9 değer kazandılar :cool:

Bir arkadaş tuz kat demiş.. kesinlikle suyun saf olmak zorunda hataya düşüp tuz katarsan elektroliz esnasinda gümüş klorür meydana çıkar. Yanlış üretim yapmış olursun ve o suyu tüketirsen arjini hastalığıyla karşı karşıya kalırsın.. suyun iletkenliğini artırmak için ya kolloidal gümüş suyu katarsın yada ısıtırsın..
Geçen bir tv kanalında korona muhabbeti sırasında kelle paca soğan sarımsak fayda zararı arasında bu gümüş suyu da geçti.

Programa katılan tıpçılar ağır metaldir ve zehirler dediler.

Bildireyim dedim.
Biz bildiğimizi paylaştık.
Gerisi karar verenin bileceği iş.

Deneyenler sonucunu yazarsa bizde kim doğru söylüyor fikir sahibi oluruz.
Ben 3 yılı geçkindir kullanıyorum . Gecen bilim kurulundan bir bayan ın açıklamasını okudum.. gümüş suyuyla sebze yıkanması ile ilgili.. her cümlesinin sonunda olabilir yapabilir gelebilir gidebilir gibi boş laflar vardı.. bilim olabilir gelebilir gidebilir gibi basit cümleler i kullanmaz.. bilim deneme yanilma işikdir cevapları net tir.. bilimsel bir makale nasıl anlaşılır internetten ararsanız kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bir makalenin yazının beyanın bilimsel olabilmesi için; araştırmayı kim yapmış kaç kişi üzerinde yapmış nerede yapmış ne zaman yapmış, sonuçları ne olmuş bilinmesi gerekir.. her bilim insaninin söyledigi ,yazdığı bilimsel açıklama değildir.. benim evimde 4 yaşinda cocuk olmasına rağmen 2 yıldır eve ilaç girmiyor.. gerisini siz düşünün.. her insan benim yaptığımı yaparsa ilaç sektörü ,dr lar, hastahaneler ve ilaç firmaları ac kalır.. ben dr olsam bunu kimsenin kullanmasını istemem..

Son düzenleme:
İşte bizi de düşünceye sevk eden tam da dediğiniz durumdur.

Olumlu ve olumsuz yaklaşan her iki tarafında bilimsel çalışmalara dayanmadan bu açıklamaları yapıyor olması problem.

Bilim dünyası belki ön yargı ile bu işlemi araştırmaya değer bulmayıp kötüleyerek geçiyor.

Diğer tarafta da bilimsel bir çalışma yapılıp işlemin faydalılığı bilimsel makale ile veya açıklamalarla desteklenmiyor.

Falan doktor veya doktorlar dedi, 100 kişi denedi işe yaradığını söyledi, ben deniyorum çok iyi vb sözler malesef sizinde belirttiğiniz gibi yeterince bilimsel değil.

Tıpkı paça çorbası içmek koronaya iyi geliyor denmesi gibi. İyi diyen de doktor, yok öyle şey diyende doktor. Her ikinizde doktorsunuz, bir konuda açıklama yapıyorsunuz, peki nerede bilimsel çalışmanız?

Haa, paça çorbası koronaya iyi gelmiyor olsada içmenin zararı yok diyebiliyoruz. Ama söz konusu olan gümüş suyu içmek gibi toplumun tüm kesimlerince yıllardır heryerde doğal beslenme gibi yapılan bir işlem olmadığından insan tereddüte düşüyor doğrusu.

Yoksa gümüş suyu iyidir yada kötüdür dediğim yok.

Bir önceki paragrafta da dediğim gibi, ben tereddütle yaklaşıyorum bu konuya. Sonuçta hassas bir işlem ve dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak ta var.

İşte bizi de düşünceye sevk eden tam da dediğiniz durumdur.

Olumlu ve olumsuz yaklaşan her iki tarafında bilimsel çalışmalara dayanmadan bu açıklamaları yapıyor olması problem.

Bilim dünyası belki ön yargı ile bu işlemi araştırmaya değer bulmayıp kötüleyerek geçiyor.

Diğer tarafta da bilimsel bir çalışma yapılıp işlemin faydalılığı bilimsel makale ile veya açıklamalarla desteklenmiyor.

Falan doktor veya doktorlar dedi, 100 kişi denedi işe yaradığını söyledi, ben deniyorum çok iyi vb sözler malesef sizinde belirttiğiniz gibi yeterince bilimsel değil.

Tıpkı paça çorbası içmek koronaya iyi geliyor denmesi gibi. İyi diyen de doktor, yok öyle şey diyende doktor. Her ikinizde doktorsunuz, bir konuda açıklama yapıyorsunuz, peki nerede bilimsel çalışmanız?

Haa, paça çorbası koronaya iyi gelmiyor olsada içmenin zararı yok diyebiliyoruz. Ama söz konusu olan gümüş suyu içmek gibi toplumun tüm kesimlerince yıllardır heryerde doğal beslenme gibi yapılan bir işlem olmadığından insan tereddüte düşüyor doğrusu.

Yoksa gümüş suyu iyidir yada kötüdür dediğim yok.

Bir önceki paragrafta da dediğim gibi, ben tereddütle yaklaşıyorum bu konuya. Sonuçta hassas bir işlem ve dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak ta var.
Ben bir abimi ve bir ablamı kansere kurban verdim.. kanserle alakalı bir dünya makale okudum. Bi dünya video izledim her öğrendiğim bana bir gerçeği gösterdi ki asıl şarlatanlık kimyasal ilacları şifa diye bize yutturanlarda..
Bugün kenevir yasak, insanoğluna en çok şifa verebilecek yegane bitki olması onu yasaklı hale getirmiş.. keneviri hergün tarladan koparıp yeşil yeşil yiyen insanların nasıl omürlerinin uzadığını hayretle okudum.. peki kenevir neden yasaklandı.. kafa yapıyor sarhoş ediyor.. alkol de sarhoş ediyor ama yasak değil.. tuhaf bi çelişki.. yasaklamasını sağlayan kim dersin.. rockefeller.. o kim dersin..? Büyük İlaç fabrikalarının sahibi. FDA yı kullanarak yasaklatıyor.. dertleri ne dersin..? İnsanlara ilaç satmak hemde milyarlarca dolar kazanarak..ilaç sektörü deyip geçme dünyanın belki de ikinci büyük sektörü.. bahsi gecen FDA ilaçlara ruhsat veren kuruluş FDA nın ruhsat vermediği hiç bir ilaç piyasada satılamaz.. FDA dan ruhsat alabilmen icin önce patent li bir ilaç üretmiş olman gerek.. yani ilaç sektörünün temelinde patent meselesi var bir ilaç yapıp patent alirsa milyon dolarlar kazanmaya başlar.. sen çilek e ruhsat alamazsın veya vişneye. Veya karpuza.. aklına ne kadar doğal şifalı bitki gelirse hiç birine patent alamazsın. Onlara bir takim sentetikler karıştırman lazım ki bunu ben yaptım deyip patent meselesini aşasın.. doğanın yaptığı şifalı bir şeyi alıp bozup bize şifa diye yutturmak sahtekarlıktır şarlatanlıktır.. kenevirden açmıştım konuyu.. sadece ilaç sektöründe değil.. kağıt sektörü olsun petrol sektörü olsun tekstil sektörü olsun bi cok sektör de kenevir para babalarının ekmeğine taş koyuyor.. gümüş ü binlerce yıldır kullanan insan oğlu (ibni sina dahil) son yüz yılda kullanmaz olmuş.. kenevir de gümüş de saf olarak kolay bi şekilde elde ediliyor ve yüzlerce hatta binlerce hastalığı iyileştiriyor olması ilaç firmalarının düşmanı olmalarına yetiyor..saf gümüş e patent alabiliyor olsalardı gümüşü ove ove bitiremezlerdi..
Gümüşle ilgili bir adres bırakıyorum bir incele derim..
http://www.nutritionpets.com/professional-quotes-regarding-colloidal-silver/

Sonuçda ben gümüş madenlerinin sahibi filan değilim. Yazdıklarım sadece bilgilendirme amaçlıdır..

Yaptığın şeyi önce farelerde filan deneyeceksin. İlla ki faydası vardır ama dozaj ve içerik önemli. Partikül büyüklüğü ne kadar küçük olursa o kadar iyi diye bir durum yok. Belki hücre içine giremeyecek kadar büyük olmalı. Ya çok küçük partiküller yapıldı ve hücre içine girdi ve çıkmıyor orada birikti, n'olacak. Ezbere iş olmaz.

Yaptığın şeyi önce farelerde filan deneyeceksin. İlla ki faydası vardır ama dozaj ve içerik önemli. Partikül büyüklüğü ne kadar küçük olursa o kadar iyi diye bir durum yok. Belki hücre içine giremeyecek kadar büyük olmalı. Ya çok küçük partiküller yapıldı ve hücre içine girdi ve çıkmıyor orada birikti, n'olacak. Ezbere iş olmaz.
Kim deneyecek dr lar mı ilaç firmalarımı..? Ben denediklerine eminim ama söz konusu açılınca ölü taklidi yapıyorlar.. deneye bilirsin ben çok denedim.. kovit zamanı meslektaşları ölürken bile kıllarını kıpırdatmadılar.. twitter dan yazmadığım profosör kalmadı tabibler birliği bile görmezden geldi.. onu beşi bilmem herkes kendi kendinin dr u olacak.. çağımız teknoloji çağı herşeyi araştırıp öğrenmek elimizde..
Ha kovit demişken denendi.. nebulizatör yardımı ile günde 6 ml solutulan gümüş ve sabah akşam 10 veya 15 ml agızda bekletilerek içilen gümüş 3 günde pozitif i negatife çeviriyor.. bana kalsa serumla verin derim ama onu yapacak babayiğit dr yok.. tarihde deri altı uygulamaları var..

Ben bir abimi ve bir ablamı kansere kurban verdim.. kanserle alakalı bir dünya makale okudum. Bi dünya video izledim her öğrendiğim bana bir gerçeği gösterdi ki asıl şarlatanlık kimyasal ilacları şifa diye bize yutturanlarda..
Bugün kenevir yasak, insanoğluna en çok şifa verebilecek yegane bitki olması onu yasaklı hale getirmiş.. keneviri hergün tarladan koparıp yeşil yeşil yiyen insanların nasıl omürlerinin uzadığını hayretle okudum.. peki kenevir neden yasaklandı.. kafa yapıyor sarhoş ediyor.. alkol de sarhoş ediyor ama yasak değil.. tuhaf bi çelişki.. yasaklamasını sağlayan kim dersin.. rockefeller.. o kim dersin..? Büyük İlaç fabrikalarının sahibi. FDA yı kullanarak yasaklatıyor.. dertleri ne dersin..? İnsanlara ilaç satmak hemde milyarlarca dolar kazanarak..ilaç sektörü deyip geçme dünyanın belki de ikinci büyük sektörü.. bahsi gecen FDA ilaçlara ruhsat veren kuruluş FDA nın ruhsat vermediği hiç bir ilaç piyasada satılamaz.. FDA dan ruhsat alabilmen icin önce patent li bir ilaç üretmiş olman gerek.. yani ilaç sektörünün temelinde patent meselesi var bir ilaç yapıp patent alirsa milyon dolarlar kazanmaya başlar.. sen çilek e ruhsat alamazsın veya vişneye. Veya karpuza.. aklına ne kadar doğal şifalı bitki gelirse hiç birine patent alamazsın. Onlara bir takim sentetikler karıştırman lazım ki bunu ben yaptım deyip patent meselesini aşasın.. doğanın yaptığı şifalı bir şeyi alıp bozup bize şifa diye yutturmak sahtekarlıktır şarlatanlıktır.. kenevirden açmıştım konuyu.. sadece ilaç sektöründe değil.. kağıt sektörü olsun petrol sektörü olsun tekstil sektörü olsun bi cok sektör de kenevir para babalarının ekmeğine taş koyuyor.. gümüş ü binlerce yıldır kullanan insan oğlu (ibni sina dahil) son yüz yılda kullanmaz olmuş.. kenevir de gümüş de saf olarak kolay bi şekilde elde ediliyor ve yüzlerce hatta binlerce hastalığı iyileştiriyor olması ilaç firmalarının düşmanı olmalarına yetiyor..saf gümüş e patent alabiliyor olsalardı gümüşü ove ove bitiremezlerdi..
Gümüşle ilgili bir adres bırakıyorum bir incele derim..
http://www.nutritionpets.com/professional-quotes-regarding-colloidal-silver/

Sonuçda ben gümüş madenlerinin sahibi filan değilim. Yazdıklarım sadece bilgilendirme amaçlıdır..
Gümüş kısmını bir kenara koyarak söylediklerinize katılıyorum.

Gümüş için ise, işlem doğru olsada ev ortamında bu kimyasal işlemi gerçekleştirmek riskli diyorum.

Tıbbi dizinlerde, argyrosis adı verilen bir hastalığı kolayca bulabilirsiniz -
bir kişi gümüşle doldurulduğunda ortaya çıkar: “Gümüş veya mavimsi gri bir renk alan geri dönüşümsüz güçlü cilt pigmentasyonu ile karakterizedir.
Tedavi yoktur.” En ünlü örnek, “resmi” ilaçlara güvenmeyen ve at dozlarında gümüş alan ABD Senatörü Stan Jones'dur . Sonuç olarak, cildi gri-maviye döndü.
Ancak daha kötü olabilirdi: "Çok yüksek dozlarda kolloidal Ag alımı komaya, pulmoner ödem ve hemolize yol açabilir" diyor Rus Tıp Dergisi.
maksimum konsantrasyon litre başına 0.05 mg (50 μg).
Bunu nasıl ayarlayacaksınız?
https://www.hurriyet.com.tr/gundem/mavi-adam-101485
O bilgi yanlış bir bilgi.. arjeni hastalığına sebeb olan gümüş değil gümüş tuzları. Saf suda yapılan saf gümüş de gümüş tuzu meydana gelmez..2.5 senedir 70 ppm lik gümüş kullanıyoruz.. devamlı kullanan 5 kişiyiz hiç birimizde belirgin bir yan etki yok..

Ağır metal oldugunu diger konuda bende yazdim ama beni dinleyen olmadi.
+Ağır metaldir.
+Gümüş patlatma makinesi nin ürettiği gümüşsuyu partiküllerinin kontrolsüz ve milisaniyelik bir parçalanma ile angström ölçüsünde küçük ve homojen olmayacağı açıktır. Tıbbi filtrasyon gerekir.
+Ağır metal birikimi böbrek ve beyin kılcallarında tıkanıklığa yol açar.
+Genetik sonuçları tıbben değerlendirilmemiştir.
+Fazlası uzun zamanda ciltte kalıcı gri/mavi etkiye yol Gümüşsuyu kullanan ABD nin meşhur şirin babası buna en güzel örnektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,954
Son üye
yulaf177

Yeni konular

Geri