Dc motor çalışmıyor

Eren3553

Üye
Selamun aleyküm herkese iyi forumlar motora voltaj verdiğimde kisa devre oluyor çalışmıyor (4,5 volt verdim) bozukmu yoksa bilmediğim birseymi var çalıştırmak için farklı bir motormu 15778873560785036430546106679122.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Motor yüksek akım çekebilir ilk kalkışta.
Enerji bağlıyken elinizle çevirmeye yardımcı olmayı denediniz mi

Motor içinde bir kısa devre durumu olabilirmi bilmiyorum ustam

Motor içinde bir kısa devre durumu olabilirmi bilmiyorum ustam
kabloyu daha kalın bir kabloyla değiştirdim hocam kabloda bir ısınma olmadı döndürmemde gerekmedi kablo amperi taşıyamıyordu galiba ama bu seferde düşük mıktarda olsada pilde ısınma oluyor 3 dk çalışmada hissedilir ısıya ulaştı

O zaman bu motorun demeraj akımı da fazla normalde çektiği akımda fazla.
Voltajı yükseltmek lazım

Bu motorlar düşük iç dirençli yüksek devirli motorlardan sanıyorum. Yaşadığınız durum normal test esnasında daha kalın kablolar la yüksek akım sağlayabilecek ayarlı bir güç kaynağı kullanın bu motorların 7.2 voltta 60.000 rpm dönenleri var ilk kalkınma anında 50- 60 amperi görebiliyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,063
Son üye
denizdeniiiz

Yeni konular

Geri