Rs380s dc 4.8 v

Kaangns

Üye
Elimde bir RS380S DC 4.8 V bir şarzlı matkap motoru var. motoru çalıştırmak istedim fakat sağlam olmasına rağmen çok yavaş çalışıyor veya çalışmıyor sadece titriyor. adaptörü direk seri şekilde bağlayıp elektrik verdim fakat ya dönmüyor ya da çok milimlik hareket ve titreme yapıyor bu motoru maximum hızda çalıştırmak için ne yapmalıyım (araya herhangi bir bağlantı yapmadım adaptör kablosunu motorun uçlarına değdirerek 4.8 v 2 amper ile test ettim)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
4,8 2 amper ona yetmez, bulabiliyorsan datasheete bak kalkışta kaç amper çekiyor, tam devirde kaç amper yiyiyor. ona göre bir adaptör bul veya batarya desteği ile çalıştırmayı dene.

edit : bak senin için ben baktım 4,5-15 volt arasında çalışıyor boşta yarım amper filan çekiyor yükte 14 ampere kadar çıkıyor. sağlam bir 12 volt adaptörle dene istersen
https://www.robotistan.com/Data/Edi...Mabuchi RS-380PH 16975/RS-380PH Datasheet.pdf

Son düzenleme:
2 amper ona yetmez, bulabiliyorsan datasheete bak kalkışta kaç amper çekiyor, tam devirde kaç amper yiyiyor. ona göre bir adaptör bul veya batarya desteği ile çalıştırmayı dene.
tamamdır teşekkürler peki adaptör ile motor arasına bağlamam gereken birşey varmı

ne işte kullanacaksın bilmiyorum. bak sana yazdıktan sonra araştırdım. 12 voltta sabit hızda çalıştırırsın. araya neler bağlayabilirsin. on of anahtar veya dc dimmer devresi tetik yerine yani bilemiyorum. kullanım amacına göre yardımcı olalım. yoksa tak 12 volt adaptör çalışır. 5-6 amper filan olsun.

4,8 2 amper ona yetmez, bulabiliyorsan datasheete bak kalkışta kaç amper çekiyor, tam devirde kaç amper yiyiyor. ona göre bir adaptör bul veya batarya desteği ile çalıştırmayı dene.

edit : bak senin için ben baktım 4,5-15 volt arasında çalışıyor boşta yarım amper filan çekiyor yükte 14 ampere kadar çıkıyor. sağlam bir 12 volt adaptörle dene istersen
https://www.robotistan.com/Data/EditorFiles/Ürünler Açıklama/Motorlar/Mabuchi RS-380PH 16975/RS-380PH Datasheet.pdf
eyvallah usta çok teşekkür ederim iyi forumlar

Herkese kolay gelsin Ben bir araba teybi almayı düşünüyorum Evde set yapacağım ve adaptör arıyordum 12 volt çalıştırır biliyordum ama amper konusunda kafam karışıktı biraz bir adaptör buldum 12 volt 830 amper yazıyor Yani iki tane ya da 4 tane hoparlörle bağlasam 800 watt'tan Ne bileyim hani ya da iki tane bağlasam bu adaptör işimi görürmü Şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• 16659714329577156636805804021832.jpg
    16659714329577156636805804021832.jpg
    214.4 KB · Görüntüleme: 2
Herkese kolay gelsin Ben bir araba teybi almayı düşünüyorum Evde set yapacağım ve adaptör arıyordum 12 volt çalıştırır biliyordum ama amper konusunda kafam karışıktı biraz bir adaptör buldum 12 volt 830 amper yazıyor Yani iki tane ya da 4 tane hoparlörle bağlasam 800 watt'tan Ne bileyim hani ya da iki tane bağlasam bu adaptör işimi görürmü Şimdiden teşekkür ederim
bu adaptör işini görmez, 830 amper değildir o. üzerinde yazan ma = miliamper yani 0,83 amper

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri