Dalgıç Pompalar Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

istediğin su miktarın veya kuyu debisinin bilinmesi gerekir
saatte 4 metreküp su alacağız.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhabalar 50m derinliğinde sondaj kuyusu açtırdım. buradan 50 m dikey, %5lik bir eğimli arazi üzerinden 200 m mesafedeki su deposuna depolayabilecek bir su pompası gerekiyor. Bunun için nasıl bir özellikte pompa alabilirim? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

istenilen su miktarı oldukça az.
4"lik dediğimiz pompalardan 2Hp gücündeki pompa bu işi rahatlıkla görür.
marka felan istersen ayrıca yardımcı olalım

bu motor gücü yetiyorsa tamamdır. Yardımınız için teşekkürler.

7.5kw dalgic motor saatte ne kadar yakar

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Selam aleyküm arkadaşlar sizden ricam 130 mt dalgıç pompa Monofaze olarak çalışıyor ben buna basınç şalteri ile hidrafor (su tankı)bağladım. Fakat sigorta atıyor lütfen fotodaki malzemelere göre bana şema çizebilirmisiniz veya fotoğraftaki düzenek manuel olarak gayet güzel çalışıyor bu düzeneğe ne eklem/çıkarmam gerekir şimdiden sağolun
not: oto/elle,suyok, arıza, start,stop,çalışıyor;diye pano da yerleri var ayrıca basınç şalteri uçlarını resimdeki bej renkli klamens lere taktım

Ekli dosyalar

• 20141022_124502.jpg
    20141022_124502.jpg
    1,020.4 KB · Görüntüleme: 123
öztürk bey benim bir projem var ben bir pompanın devrini invertör ile iki katına cıkarırsam pompada sorun olur mu birde basma yükekliği mesala 100 metreden 150 metreye çıkarmı
benim amacım yıkama makinası yapmak 150 metreye veren pompalar var buda yaklaşık 15 bar ediyor benim en az 25 bar gibi bir basınç elde etmem lazım benim elim de 5,5 kw bir motor var ben bobinajcıyım bunu özel olarak yaptığım devreler vede hesaplar ile 100 hz olarak çalıştıra biliyorum bana dakikada 10 lt yeterli oluyor

öztürk bey benim bir projem var ben bir pompanın devrini invertör ile iki katına cıkarırsam pompada sorun olur mu birde basma yükekliği mesala 100 metreden 150 metreye çıkarmı
benim amacım yıkama makinası yapmak 150 metreye veren pompalar var buda yaklaşık 15 bar ediyor benim en az 25 bar gibi bir basınç elde etmem lazım benim elim de 5,5 kw bir motor var ben bobinajcıyım bunu özel olarak yaptığım devreler vede hesaplar ile 100 hz olarak çalıştıra biliyorum bana dakikada 10 lt yeterli oluyor

O şekilde pompayı çalıştıramassınız. Devir arttıkça istenen güç katlayarak artar birde bunun yanında artan devirden dolayı verim düşüklüğünü dikkate alırsanız motor yetersiz kalır.

O şekilde pompayı çalıştıramassınız. Devir arttıkça istenen güç katlayarak artar birde bunun yanında artan devirden dolayı verim düşüklüğünü dikkate alırsanız motor yetersiz kalır.
benim kullanacagım pompa 2hp benim motorum 7,5 hp bunun yanında dalgıç motoru ben servo motor tarzında kullancagım yani normal motorlarda 0,75hp olan motor servolarda 3 hp oluyor bunu mesleki tecrübem ile konuşuyorum bende dalgoç motoru yeniden tasarladım üzerinde biraz değişiklik yaptım servo ya yakın bir verimle çalıştırmayı başardım benim sorum pompa 3000 devirde değilde 6000 devirde çalışırsa ne olur basıncı 10 bardan 20 bara çıkarmı

37,5 Kw'lık bir dalgıç endüktif çalışacağını düşünerek (aksi olmaz diye biliyorum) kaç KVAr'lık kondansatör bağlamak gerekir. Sabit kompanzasyonun sakıncası olur mu? Teşekkürler..

100mere kuyuda yirmi beygirlik dalgıç motor için700 metre uzaktan kablo çekilecek acaba hangi kablo en verimli sağlıklı olur

Forum istatistikleri

Konular
128,325
Kullanıcılar
450,167
Son üye
oygg

Yeni konular

Geri