Dalgıç Pompalar Hakkında Öğrenmek İstedikleriniz

slm arkadaslar,sondajimdaki dalgicta bir problemim.var.yardim edene cok dua etcem.kuyu biraz zayif su bitiyor.eskiden su bitince sivi rolesi kapatiyordu motoru 20 dk belkiyor sonra 5 dk calisiyordu.simdi su bitiyo,motoru kapatiyor ama 2-3 saniye sonra tekrar calisiyor ve 2saniye sonra tekrar kapatiyor.neden olabilir? cozum.bulamadim.LUTFEN YARDIM..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Su sevıye rölenizin elektrodlarından birisi, muhtelemen "şase" elektrodu baglantısı kopmuşdur, bağlantısı zayıftır. Sadece alt ve üst elektrodlar seviye görüyorsa bahsettiğ*iniz sık çalışma olabilir.

Su sevıye rölenizin elektrodlarından birisi, muhtelemen "şase" elektrodu baglantısı kopmuşdur, bağlantısı zayıftır. Sadece alt ve üst elektrodlar seviye görüyorsa bahsettiğ*iniz sık çalışma olabilir.
verdiginiz cevap icin tesekkur edrrim...

iyi günler.
4200 metre kare arazi var. çeşitli meyve fidanları diktik. az birazda sebze var. 140 lık boruları çakarak su çıkardık. toplam 12 metre boru çaktık. su yaklaşık 10 metreden çıktı. damlama sulama sistemi yapacağız ve konteyner evin ihtiyaçları için kullanacağız. arazi düz.

sorum şu; bu kuyudan su çıkarmak için ne tür pompa kullanmalıyız.

Santrifuj pompa da yukardan suyu cekebilir ama siz dalgic pompa tercih edin daha saglikli ve sorunsuz calisir.

dalgıç pompa kulanmalısın. ama kuyu derinliği az 10 dakkada su biter.
derin kuyu su pompası suyun üst seviyesinden en az 10 metre aşağı koymalısın , pompanın altında da en az 10 metre kuyu olmalı ve bu borular yandan delikli olmalı ancak o zaman sürekli su alabilirsin.

dalgıç pompa kulanmalısın. ama kuyu derinliği az 10 dakkada su biter.
derin kuyu su pompası suyun üst seviyesinden en az 10 metre aşağı koymalısın , pompanın altında da en az 10 metre kuyu olmalı ve bu borular yandan delikli olmalı ancak o zaman sürekli su alabilirsin.
sonuç olarak ne önerirsiniz. tam anlayamadım kusura bakmayın. bu titreşimli motorlardan alsak. depoyu doldurup oradan hidraforla basarak kullanabilir miyiz.

Titreşimli pompa işini görür. Ama kaliteli bişey al sonra uğraşma arızası ile

Damlama sulama yapacaksan 2-2.5 bar basinca ihtiyacin olacak. Titresimli motor bu degerlere ulasmaya bilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri