Dalgıç pompa yol verme sorunu

Arkadaşlar Merhaba

işyerimizde Vansan VSP SS 6060/10 18.5 kw dalgıç pompa kullanmaktayız.Bu pompayı lg 22 kw invertör ile çalıştırıyorum.Pompa 1.5 senedir sorunsuz çalışmakta idi.1-2 gündür pompa verimi düştü ayrıca 2 faz 45 A çekerken diğer faz 70 A civarında akım çekiyor.Bu sorunla ilgili olarak bilgisi olan arkadaşlardan yarım bekliyorum.
Dalgıç pompaları invertörle beslerken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
2 faz eşit iken diğer fazın daha fazla akım çekmesinin nedenleri nelerdir?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşım öncelikle dalgıça giren fazların bağlantılarını kontrol et olmadı mı, fazların yerini değiştir yani üçünü de daha sonra akımlarını tekrar kontrol et eğer hala aynıysa izalasyon testi yap.

Halepli_20 arkadaşım dediğin denemeleri öncesinde yapmıştım akım değerlerinde değişme olmadı.Dediğin gibi aşırı akım çeken fazın sargı izolasyonlarında problem olduğunu düşünüyorum.Ancak benim öğrenmek istediğim buna neyin sebeb olduğu?.Aşırı voltaj piklerinden etkilenmeiş olabilir bildiğim kadarıylada izolasyon bozulmalarının ana nedeni aşırı gerilimlere maruz kalınması.Pompa firmasıyla görüştüm invertörün çıkışında rc yada RL filtresi olması gerekirdi dediler.Bu filtreler nekadar gereklidir?.22 kw LG marka invertör kullanıyorum bu invertör 450 v tan sonra arızaya geçiyor zaten.Ayrıca bu model invertörlerin içerinde Filtre devresi varmıdır? Bilgili arkadaşlar bu sorularıma cevap verirse memnun olurum

Arkadaşlar Merhaba

işyerimizde Vansan VSP SS 6060/10 18.5 kw dalgıç pompa kullanmaktayız.Bu pompayı lg 22 kw invertör ile çalıştırıyorum.Pompa 1.5 senedir sorunsuz çalışmakta idi.1-2 gündür pompa verimi düştü ayrıca 2 faz 45 A çekerken diğer faz 70 A civarında akım çekiyor.Bu sorunla ilgili olarak bilgisi olan arkadaşlardan yarım bekliyorum.
Dalgıç pompaları invertörle beslerken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
2 faz eşit iken diğer fazın daha fazla akım çekmesinin nedenleri nelerdir?

arkadaşım sürücüyü iptal edip direk yol verip birde ozaman akımlarına baksan
en azından mmotordamı sorun var yoksa sürücüdemi belli olur.
birde sürücünün model nosunu verirsen iyi olur

kardeş motor omajları aynımı,veya invetörün markası ne,motor sargılarından birtanesinde problem olabilir.kablosunda ek varsa gevşemeden yapa bilir.

motorlar ha
kkında problemi olan arkadaşlar yardımcı olurum agırlık meslek dalım bobinaj

bağlantıuçlarını kontrol et ilk başta sonra ise invertere gelen motor uçlarını ölç direnç değerleri eşit olmalı büyük bir fark varsa veye sargıları kavrulmuşsa fazalr kavrulan sargıya kayarak akım çekmesine sebebiyet verir.

selam, aynı sorunla bende karşılaştım. daldıç pompanın klemens kutusundaki bağlantıda sorun çıktı. kolay gelsin

Son düzenleme:
arkadasım kademede sıkışma olabilir ben 3 kez karsılastım sökerseniz eyer kademeyi sök dene derim k.gelsin.

elinizde 12v 24v 48v herangibir düşük volt tırafo varsa sargı uclarını amper muğaynesi yapın.Tırafonun cıkış ucunun birine pensampermetreyi takın sargı uclarının devrelerini ölcün her ücfaza düşen sargının amper değerleri aynı alması gerekir ücüde aynı birinde dayifark varsa sargılarda sorun vardır

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri