Dış aydınlatmada en verimli ampül hangisidir?

theasus

Üye
Çevre aydınlatmasında hangi tür lamba daha verimlidir?

HPS,LPS,Metal halide, Sodyum buharlı,civa buharlı vs vs vs....

LED'leri fiyat/performans açısından uygun olmadığını düşünerek eledim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
En verimli sorusuna verilecek cevap sorunun tam karşılığı olmaz... Sodyum buharlı ampuller kağıt üstünde en yüksek lümen değerine sahiptir ancak renk geri verimleri sıfır...

eskiden civa buharlı kullanılıyordu..

beyaz.

şimdi sodyum buharlı kullanılıyor

turuncu..

Peki Acaba Geniş Beyaz Kavanozlu Lambalar mı daha iyi

Yoksa İnce Uzun Şeffaf Kavanozlu mu acaba?

Çin malları için evet, dediğin doğrudur düzgün seçim yapmakla alakalı...

Dialight plc - LED Technology, LED Industrial Lighting, LED Hazardous Location Lighting, LED Obstruction Lighting, LED High Bay.
Bir ay sonra ürünlerini Türkiye'ye getireceğim... Endüstriyel ürünlerde 10 sene tam garantili, L70 ömrü 100000 saat ve ABD, İngiltere, Avrupa ve Japonya'dan tam sertifikasyonlu, IEC mevcut...

Ürünleri inceledim... ATEX sertifikalı ürünlerde var...
Türkiyenin enbüyük endüstri kuruluşlaından biri için yeni bir proje hazırlamıştım...
Çok ürün inceledim...
Bu ürünlerde dikkate değer...
Fiyat /Performans önemli olan elbette...

Ürünler ile ilgili katalogları bana gönderirseniz sevinirim...
Özel mesajdan adresi gönderiyorum..

Son düzenleme:
şimdi ekmek alır gibi aydınlatma ekipmanı alamazsınız aydınlatacağınız yerin şekli cinsi önemlidir ne kadar bir aydınlatmaya ihtiyacı olduğınun belirlenmesi gerekir sonra cinsi sonra şekli ve daha sonra fiyatı konuşulmalıdır
mesela geniş bir arazı aydınlatılacaksa sodyum buharkı olmalı ama dar ve kısa bir mesafe kapı önü ise ledli kullanmak akıllıca olur
ledlilerde ise cinsi önemli tek mercekli olanlar var tavsiye etmem bir watt lık birden çok leden oluşanlar var onlar iyidir yaptığı işe göre parası çok değildir

arkadaşımmerhaba
beyaz ışık veren ampül aramıyorsan çevre aydınlatma da enverimli ampül,alçak basınçlı sodyum buharlı ampüldür.bu ampül şebekeden daha az enerji tüketerek daha çok ışık verir.beyaz ışık istiyorsan,metal halide veya civa buharlı ampül kullanacaksın.

SOX
kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri