CNC Router Tasarımım İçin Bilgi Eksikleri

Hiwin ürünlerinin 2-3 boyutlu ve değişik formatlardaki çizimlerine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz. Dosyalar verdiğiniz e-posta adresine geliyor.

http://www.hiwin.de/en/index.html sayfasından "CAD Configurator" seçiliyor.

Hiwin.png

Arduino ile step motorlari kontrol ederek cnc tasarimi aşamasına giris yapmayi dusunuyoruz
1-motor sürücü olarak ne onerirsiniz
2-arduino bu konuda yeterli ve verimli olacak midir
3-nema17 veya 23 kullanimi dusunmekteyiz

Ilgi ve yorumlariniz için simdiden teşekkürler

Arduino ile step motorlari kontrol ederek cnc tasarimi aşamasına giris yapmayi dusunuyoruz
1-motor sürücü olarak ne onerirsiniz
2-arduino bu konuda yeterli ve verimli olacak midir
3-nema17 veya 23 kullanimi dusunmekteyiz

Ilgi ve yorumlariniz için simdiden teşekkürler

neden arduino peki ? bir cok hazir kart var piyasada

en basiti hy-jk02-m 5-axis interface board yada surucu kullanmak istemiyorum bana 3 A yeter der isen tb6600 da olabilir mesela

Arkadaşlar sizden bir ricam olacak, CNC ve Arduino konusuna @aydindr'nin açacağı yeni konu başlığı üzerinden devam edebilir miyiz? CNC ve Arduino konusunun benim konu başlığımla bir ilgisi yok. Sayın @aydindr'den de yeni bir konu açmasını, fazla bilgim olmasa da fikir verebileceğimi zaten söylemiştim.

Kendi mesajlarımda bile başlığımla doğrudan ilgisi olmayan bir bilgiyi yazarken tereddüt ediyorum. Çoğu zaman yeni başlık açmaya da değmiyor. Bu arada istemesem de konu dağılıyor.

Bu isteğimi anlayışla karşılayacanızı umuyorum.

Mach3 demo versiyonu 500 satır çalıştırabiliyor. 500 satır, kullanırken anlamlı (iş görür) bir sayı mıdır yoksa tam versiyon mu gerekiyor? Forumdakiler çoğunlukla tam versiyon mu kullanıyor?

Mach3'ün motorları hareket ettirebilmesi için (deneme amaçlı, makinasız) aşağıdakilere ilave olarak en az nelerin tanımlı olması gerekiyor?

Motor Tuning,
Ports&Pins'de; Paralel port, Motor Outputs, Output Signals,

"Input Signals" tanımlı olmalı mı? başka gereken tanımlar var mı?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri