Cnc Router gövde yardım.

Bu tasarımda sigma var mı yoksa sadece plaka alüminyum mu?

sadece plaka alüminyum abi hatta önce mdf den yaptım eksik yüksek olurmu yanlışım olurmu die mdf den bi resim olacak ekleyim abi

mGXRX2.jpg

bu daha bitmemiş hali abi son halinin resmi malesef yok. şöyle tarif ediyim arabanın üstten vede alltan destekli oldgunu düşün

@Suat_Korkmaz abi mail adresinize isterseniz bi vide gönderebilirm bu mdf gövdenin harekt ettiği sırada videosu var. aslında mdf esnemese cok iyi olacakta cok esneme yapıyor araba giderken sallanıyor hızlı hareketlerde

Benim şu anki konumu takip ediyor musun? Orada 800x600 dış ölçüleri olan makinenin sigmalarına 250 lira ödedim. 250 lira da alüminyumlar tuttu. Yani sigma profil alüminyumdan daha hesaplıya geliyor. Bir değerlendir istersen. Tasarımını sigmalıya çevir ve kaç metre sigma gider öğren. Veya kağıt üzerinde de kabaca çizip kafanda fikir oluşturabilirsin. Sonra mesela otomasyoncu'nun fiyatlarına göre sigmaların tutarını hesapla.

Komple plaka alüminum kullanma. Hiç gerek yok. Boşuna ağırlaştıracaksın makineyi. Ayrıca hassasiyet ayarlamalarında kısıtlı olacaksın. Sigma+plaka kullan.

@asenyurt 'un ve @byket 'in tasarımlarına bak. Senin istediğin ölçülerde çok güzel bir makine yaptılar. Sen demir olan kısımları alüminyum olarak değiştir.

@Suat_Korkmaz evet abi takip ettim etmezmiyim. nerdeyse tüm konulara baktım o kadar cok fikir varki kafam karıstı o yüzden. şimdi Autocad de alt gövdeyi sigmaldan arabayıda alüminyumdan tasarlıcam ama bi şey danıscam bu arabaların genişliği ne olsun abi ben mdf de 25cm yaptım ama cok kaba olacak sanırım 15cm iyi olurmu sence ?

peki @Suat_Korkmaz abi gövde için 45*90 sigma mı 40*80 mi sence abi ? ona göre cizimleri yapıp sizinle paylaşcam sonra eksik yükseklerini tamamlarım

İşte o tasarıma göre değişir. Sen karar vreeceksin yani. Sigmada fazla uçma ama. Profil büyüdükçe maliyet artar.

Ben 45*90 kullandım. Ama dediğim gibi ağır tip tercih edin. Et kalınlığı daha fazla. Esneme olmuyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,063
Son üye
denizdeniiiz

Yeni konular

Geri