cnc mill yapımı denemesi

turgut94

Üye
Elimdeki artık malzemelerle böyle bir cnc mill çıkabilir dedim ,Bir kaç malzeme ilave ederek bu makina çıktı.Çalışma alanı 120x180 mm, Şimdi vidalı millere sıra geldi,elimde 16/5 hatveli vidalı mil var ama ben daha düşük hatve kullanmak istiyorum.ilk önce 10mm paslanmaz tij le deneme yapacağım .Randıman alamazsam 5 hatveye çeviririm diye düşünüyorum

gerçekten güzel olmuş ufak işler için ideal gibi hoş duruyor :)birde çalışışını görmek lazım

birde sormadan edemiyeceğim o kartta e stop home switch pinleri nerde bi bulamadım aynısından bende var

- - - Updated - - -

gerçekten güzel olmuş ufak işler için ideal gibi hoş duruyor :)birde çalışışını görmek lazım

birde sormadan edemiyeceğim o kartta e stop home switch pinleri nerde bi bulamadım aynısından bende var

Kartı tamir amacıyla almıştım.PDF ini tam olarak inceleyemedim.Benzer bir kartın siparişini verdim .Gelmek üzere.
Makinayı elimdeki malzemeler çerçevesinde 2 günde böyle planladım.Aşamalarda biraz daha değişikliğe uğrayabilir.Bitince mutlaka videosunu paylaşacağım. üst tabla şimdilik bükülmüş saç daha sonra onu sigma aluminyumla değiştirebilirim.Hem görsellik hemde bağlama kolaylığı yüzünden

Forum istatistikleri

Konular
128,224
Kullanıcılar
450,015
Son üye
teknik eğitim

Yeni konular

Geri