Clio 4 Cam kaldırma modülü yardım

Merhaba arkadaşlar clio 4 aracıma cam kaldırma modülü taktım ama sol sofor camini kaldirmiyor modul. Arac calisirken veya karti araca takinca kaldiriyor araci stop edince veya karti cikarinca o cami kaldirmiyor. Yardimci olur musunuz

Demek ki kontaga bağlı. Çalıştığı zamanda zorlanarak mi inip kalkıyor?

O kontağa gelen 12 voltu direk akü girişinden alın önüne sigorta koyun.

Araçlarda stop ettikten sonra kapıyı açana kadar camlara elektrik gider. Kapı açıldığı zaman cam elektriği kesilir. O yüzden modüle doğrudan akü elektriği gireceksiniz ki indikten sonra bile cam sisteminde elektrik olsun.
Bunun sonucunda şöyle bir fark olacak. Kontak kapalıyken bile sürücü camı düğmeden açılıp kapanacaktır.
Bu olmazsa modül çalışmaz.

Araçlarda stop ettikten sonra kapıyı açana kadar camlara elektrik gider. Kapı açıldığı zaman cam elektriği kesilir. O yüzden modüle doğrudan akü elektriği gireceksiniz ki indikten sonra bile cam sisteminde elektrik olsun.
Bunun sonucunda şöyle bir fark olacak. Kontak kapalıyken bile sürücü camı düğmeden açılıp kapanacaktır.
Bu olmazsa modül çalışmaz.
Hocam öncelikle teşekkür ediyorum cevabınız için. Aynen o şekilde yaptım ama stop edip araçtan indikten sonra 3 cam kapanıyor sogör tarafı cami kapanmiyor. O camin butonu 2 kademeli yani sadece o cam normalde butona basip cektigimde sonuna kadar kapaniyor bunun etkisi olabilir mi

Cam kapama modülü soketli yani plug play tipi mi yoksa kablolara bağlanarak mı monte ediliyor. Çünkü bu modüllerde camlar sıralı kapatılır ve tüm camların elektriği modül üzerinden gider. Ben aliexpresten çeşit çeşit modül alıp bir çok markada kullandım. Böyle sorun görmedim. Modülü açıkta çalıştırıp çıkışlara led bağlayıp deneyin.
Hocam öncelikle teşekkür ediyorum cevabınız için. Aynen o şekilde yaptım ama stop edip araçtan indikten sonra 3 cam kapanıyor sogör tarafı cami kapanmiyor. O camin butonu 2 kademeli yani sadece o cam normalde butona basip cektigimde sonuna kadar kapaniyor bunun etkisi olabilir mi

Cliolarda kapının biri eksi tetik biri artı tetik muhabbeti vardı fakat sizin model öylemi bilmiyorum.
Araştırın.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri