Clio 4 Cam kaldırma modülü yardım

Cam kapama modülü soketli yani plug play tipi mi yoksa kablolara bağlanarak mı monte ediliyor. Çünkü bu modüllerde camlar sıralı kapatılır ve tüm camların elektriği modül üzerinden gider. Ben aliexpresten çeşit çeşit modül alıp bir çok markada kullandım. Böyle sorun görmedim. Modülü açıkta çalıştırıp çıkışlara led bağlayıp deneyin.
Hocam öncelikle tesekkurler kablolari keserek lehim yaparak montajını yaptim. modul modacar in. Baglanti yapmadan once bor lamba uzerinde butun cikislari denedim calisiyor hepsine vikis veriyor. Araca modulu bagliyorum kontak elektrigini baglamadan arac calisir vaziyetteyken kapi kikitlemeye basiyorum butun camlari modul sirayla kapatiyor ama araci stop edince sol ön cam haric diger 3 cami kapatiyor.

Cliolarda kapının biri eksi tetik biri artı tetik muhabbeti vardı fakat sizin model öylemi bilmiyorum.
Araştırın.
Hocam sol ön cama giden tetik te -tetikli hepsine - tetik gonderip denedim. Sadece sol on cama + tetik göndererek denedim olmadı anlayamadim.

Bağlantı hatası olduğu şuradan belli: araç çalışırken yani kontak açıkken modül devre dışı kalmalı. Düğmelerden açıp kapamalı. Kontak açıkken kapı kilitlenince camları örtmemeli.
Örttüğüne göre montaj hatası var. Bir de bu modüllerde bir uç vardır. Araca göre ya + ya - verilir.
İçinden çıkan montaj şeması varsa paylaşın.

Bağlantı hatası olduğu şuradan belli: araç çalışırken yani kontak açıkken modül devre dışı kalmalı. Düğmelerden açıp kapamalı. Kontak açıkken kapı kilitlenince camları örtmemeli.
Örttüğüne göre montaj hatası var. Bir de bu modüllerde bir uç vardır. Araca göre ya + ya - verilir.
İçinden çıkan montaj şeması varsa paylaşın.
Hocam montaji hatali yapmadim kontak elektrigi vermeden deniyorum modulu yani modulun kontak elektrigini baglamdan arac calosirken module camlari kapat tetigi yolluyorum camlar kapaniyor butonlar calisiyor. Kontak elektrigini bagliyorum arac calisirken kapilari kilitlesem dahi camlar kapanmiyor ama araci stop edip kapilari kilitledigimde sol cam haric hepsini kapatiyor. Bu arada ölcüm yaptim zaten butun camlar - tetikle calisiyor.

Akü voltajı 4. camda düşüyor olmasın? Ölçü aletini aküye bağlayıp cam modülünü deneyin okuduğunuz değerleri her cam için yazınız bizle de paylaşın :).

Akü voltajı 4. camda düşüyor olmasın? Ölçü aletini aküye bağlayıp cam modülünü deneyin okuduğunuz değerleri her cam için yazınız bizle de paylaşın :).
Hocam 4 cam ayni anda kalkmiyor sirayla kalkiyor once sol cam kalkmasi gerekiyor moduldeki role devreye giriyor ama cam kalkmiyor sonra sag on kalkiyor sobra sol arka sonra sag arka kalkiyor sadece sol on cam kalkmiyor. O cama eksteadan bir tetik daha mi gidiyor bulamadim

Anladım zaten bu özellik standart haline getirildi. Aküden ölçün demiştim ama düzelteyim, devre kartınızın girişinden ölçün gerilim sıfırlanırsa demek ki direk aküden bağlantı sağlanmamış olduğunugöreceksiniz. İlgili röleyi de kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Anladım zaten bu özellik standart haline getirildi. Aküden ölçün demiştim ama düzelteyim, devre kartınızın girişinden ölçün gerilim sıfırlanırsa demek ki direk aküden bağlantı sağlanmamış olduğunugöreceksiniz. İlgili röleyi de kontrol etmeyi ihmal etmeyin.
Hocam onu kontrol etmek icin ekstradan butun cikislara cam harici birer tanede ampul bagladim röle cikis verdiginde ampuller yaniyor yani modulden enerji gidiyor. Sol on kapi cam butonu cift kademe yani bastiginiz zaman otomatik iniyor kalkiyor bu yuzden olabilir mi diye dusunuyorum acaba ekstradan baska bir tetik mi geliyor motora araci stop edince o tetik mi kesiliyor cam motorundan. Yoksa arac calosorken modul calisiyor camlari kaldiriyor sirayla

Bir toyotada şöyle bir sorun çıkmıştı. Cam kapatma modülü sorunsuz çalışıyordu. Ama dörtlüleri yakıp araçtan indiğimiz zaman camları kapatmıyordu. Elektrik aldığımız yerin dörtlüyle sinyalle alakası yoktu. Ne yaptıysak düzelmedi. En sonunda doğrudan kablo çekip akü kutup başına bağladık düzeldi.

Bir toyotada şöyle bir sorun çıkmıştı. Cam kapatma modülü sorunsuz çalışıyordu. Ama dörtlüleri yakıp araçtan indiğimiz zaman camları kapatmıyordu. Elektrik aldığımız yerin dörtlüyle sinyalle alakası yoktu. Ne yaptıysak düzelmedi. En sonunda doğrudan kablo çekip akü kutup başına bağladık düzeldi.
Hocam elektrigi direk akuden aldim en son araya sigorta koydum yine ayni sorun kafayi yiyecem valla.

Modacar dediginizin ürünün semasinin fotoğrafını gönderin.Daha bugün mfk ürününde buna benzer bir sıkıntı yaşadık - ve + cakisiyordu garip olan sigorta attirmiyor sadece kablo ısınması oluyordu.Sigorta değeri yuksekmis emniyet olarak 15 amper sigorta taktik.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri