Cam kaldırma modülü için termik ?

Selamün aleyküm arkadaşlar. Aracıma cam kaldırma modülü taktım. Bazı sorunlarla karşılaşmıştım. O sorularla alakalı forumda konu açmıştım. O sorunları giderdim elhamdülillah. (o konuya buradan ulaşabilirsiniz.)

Şimdi aynı modülle alakalı farklı bir yardım isteyeceğim sizden. Modül şimdilik güzel çalışıyor ancak sağ cam sıkışınca durmuyor ve süresi dolana kadar camı kaldırmaya çalışıyor. Cam kapalı olsa bile süresi dolana kadar motoru zorluyor. Sol camda öyle bir sorun yok. Bu sorunun sebebinin sağ camın - tetik ile çalışması olduğunu düşünüyorum. Şimdi ben modülden sağ cama giden + veya + kabloya bir elemanı seri olarak bağlasam ve o elaman sıkışma algılayınca akımı kesse. Böyle bir eleman arıyorum biraz araştırma yaptım bu elaman galiba termik diye bir elemanmış. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Bu elamanın tam adı, değerleri, nerede bulabileceğim ve nasıl bağlayacağım hususunda bana yardımcı olur musunuz?

Bu işime yaramaz 220v yukarıda anlattığım şekilde işime yarayacak bir şey var mıdır?

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,950
Son üye
Krşt.alg

Yeni konular

Geri