CEZA HESABI

efsane042

Üye
Arkadaşlar hepinize kolay gelsin yardımlarınıza ihtiyacım var
tarımsal sulama kuyularında ceza hesabını nasıl yaparım
180 580 880 değerlerini ve 1 haftaki sonra değerleri alıyorum farklarını buluyorum bundan sonra napmalıyım

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
kompanzasyon takip programı... www.gencelk.com/elektrik.xls

Son düzenleme:
endüktif/aktif
kapasitif/aktif

her sabah bahsettiğin değerleri al ve günlük aktif günlük endüktif ve günlük kapasitif harcamalarını bul.
(günlük endüktif harcama/günlük aktif harcama)x100= endütfif oran
günlük kapasitif harcama/günlük aktif harcama)x100= kapasitif oran

linkini gönderdiğiniz programı indirdim fakat açılmıyor ?

- - - Updated - - -

bakun ilkgin için tşk ederim ama neden 100 le çarpıyoruz ve endüktiften mi yoksa kapasitiften mi cezada olduğunu nasıl anlarız

bakun ilkgin için tşk ederim ama neden 100 le çarpıyoruz ve endüktiften mi yoksa kapasitiften mi cezada olduğunu nasıl anlarız

endeksleri yazarak hesaplayan bi program varmı aceba ??

ayrıca kapasitif sürekli sabit sıkıntı olurmu

Motorla birlikte devreye girip çıkan münferit kompanzasyon yapsanız daha iyi olur ; ama gücünün hesaplanması gerekir ; hesabını nette bulursunuz ; gecenin bu vakti beni yormayın ; ayrıca sayaç endeksleri girilerek kompanzasyon değerlerini hesaplayan program da netde mevcut ; netde her şey mevcut ; bir millet olarak kullanmasını öğrenemedik :)

araştırdığım halde dediğiniz programı bulamadım yardımcı olursanız sevinirim :)

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri