Bulamadığım devre elemanı

erkan0734

Üye
Merhabalar. Gruba yeni katıldım. Konunun yeri yanlışsa k.bakmayın. pek elektronik bilgim yok ama acilen tamir etmem gereken bir devre kartım var bir kaç yere danıştım ama bilgi alamadım sorunum görseldeki parça yı bulamadım smd transistör veya voltaj regülatörü diyorlar koduyla araştırdım elektronik satan yerlere sordum kırsal bölge olunca bulamadım bana bunu nerden bulabileceğimi yada yerine ne kullanabilirim fikir verebilecek olan varsa duacısı olurum bu kart araç direkyon pompası içinde patlak olanı işaretledim yanındaki ile aynı üzerinde 502K 339G yazıyor kopan parça elimde aynısı gelecek cevaplar için çok teşekkürler

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230703_201924_Gallery.jpg
    Screenshot_20230703_201924_Gallery.jpg
    291.9 KB · Görüntüleme: 54
Paylaştığınız fotoğrafta parçanın ismi yazıyor. HAL502 hall effect sensör.
Sayfa 16 : https://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/97835/ETC/HAL502.html
Kullanıldığı yerlere bakınca direksiyon kutusuda uyumlu. İnşallah taktığınız parça başka birşeyleri bozmamıştır.
Derdime ortak olduğunuz için çok sağolun şimdi aynı pdf e bende bakıyordum sot89 to92 filan yazıyor birde 502a ile 502k var netten hangisini alayım onu anlamadım ah bu cahillik uğraştırdım sizi çok teşekkürler

Sot89 ve To92 parçanın kılıfları. Sizin parçanın kılıfı Sot 89B. Netten kılıf adlarını yazıp farklarını görebilirsiniz. Sot89 ile 89B nin ölçüleri uyuyorsa 89B yerine 89 da olabilir. Sot 223 de Sot89B ile aynı ölçüde olabilir bakmak lazım. Sondaki harfler parçanın çalışabileceği sıcaklık aralığını belirtiyor. A aralığı K yı da.karşılıyor A da olur K da olur ama E olmaz.

1688452567306.png

1688452595319.png

Sot89 ve To92 parçanın kılıfları. Sizin parçanın kılıfı Sot 89B. Netten kılıf adlarını yazıp farklarını görebilirsiniz. Sot89 ile 89B nin ölçüleri uyuyorsa 89B yerine 89 da olabilir. Sot 223 de Sot89B ile aynı ölçüde olabilir bakmak lazım. Sondaki harfler parçanın çalışabileceği sıcaklık aralığını belirtiyor. A aralığı K yı da.karşılıyor A da olur K da olur ama E olmaz.
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun kardeşim

Yapan ve youtube den sürekli takibinde olduğum profosyonel tamirciler var ama bu adamların paçasından tecrübe akıyor. Havya bile kullanmadan lehim yaparlarsa sasirmam .
Üstadım ukalalık gibi olmasın ama söküp lehimleyebilirim aslında yaptımda problemsiz o kısmı basit sorun parçayı bulamamak bugün baktım sot89 var 502k yok sot89b de yok Çin sitesinde var geşene kadar gelen doğru mu olacak belli depil artık pompa tamiri yapana gidip al abi bu eksik bul yapıştır diyeceğim en azından kartı söküp götüreyim belki işçilik düşer şunun için en deli para istediler hak veriyorum üstad olmak kolay değil ama biraz daha ekonomik olması lazım diye düşünüyorum makine okudum aslında elektrik okumak lazım mış teşekkürler yardımlarınız için

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri