Bulaşık Makinesi Sigortayı Attırdı

Nikolai II

Üye
Prize takılı olan üçlü prize 1 tane derin dondurucu bağlıymış. Bulaşık makinesini de takınca sigorta atmış ve 3'lü prizde kıvılcım çıkmış. Şalterleri kaldırıp tekrar çalıştırmışlar. Tekrar çalışmış aradan biraz vakit geçince bulaşık makinesi çalışmamış.

Prize çok fazla yük mü binmiş? Öyleyse derin dondurucu neden arıza yapmamış olabilir? Yoksa bulaşık makinesinde mi bir problem mevcuttur?

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Prize takılı olan üçlü prize 1 tane derin dondurucu bağlıymış. Bulaşık makinesini de takınca sigorta atmış ve 3'lü prizde kıvılcım çıkmış. Şalterleri kaldırıp tekrar çalıştırmışlar. Tekrar çalışmış aradan biraz vakit geçince bulaşık makinesi çalışmamış.

Prize çok fazla yük mü binmiş? Öyleyse derin dondurucu neden arıza yapmamış olabilir? Yoksa bulaşık makinesinde mi bir problem mevcuttur?
Garibim derin dondurucu masraf çıkarmamak için Türk genci gibi hayata tutunmuş yine yaranamamış.

Şaka bir yana üçlü prizler beyaz eşyalarda kullanılmaz. Kullanırsanız ve sigorta atarsa şansınıza cihazlar bozulmadan sigorta atmış olabilir ama şansınızı zorlayıp sigortayı tekrar kaldırırsanız cihazlarınız zarar görebilir veya kabloyu deforme edebilirsiniz.

sınırları zorlamak neden hoşunuza gidiyor? ara kabloya derin dondurucu üzerine bir de bulaşık makinesi.
Ben değil, tanıdığım bir aile yapmış. Pek anlamadıkları için bana söylediler. Mutfaklarında çok az priz olduğu için böyle yapmışlar. Prizden elektrik alıp sıva üstü priz takarlarsa yine aynı şey olur mu?

Ben değil, tanıdığım bir aile yapmış. Pek anlamadıkları için bana söylediler. Mutfaklarında çok az priz olduğu için böyle yapmışlar. Prizden elektrik alıp sıva üstü priz takarlarsa yine aynı şey olur mu?
1- elektrikçi değilim
2- tesisatı bilmeden, sigortaları görmeden yorum yapmak yanlış olur.
3- düz mantık, duvardaki prizden elektrik alıp sıva üstünde kullansan acaba üzerinde oluşacak yük azalır mı sorusunu sormak lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri