Buattan Yeni Hat Çekme

SORUN FARKLI İLLERDE OLMAMIZ
bizler farklı illerde olsakta önemli olan kalplerimizin birlikte olması birbirimizle sorunlarımızı paylaşmamız ve yardımcı olmamız böylede güzel bence slm

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yok aslında sorun şu bence binbaşı hocamızdan ses çıkmadığına göre ketıl arızalanmıştır.:)Ondan dolayı çağırmıyordur.Olmazsa bi elektrikçi çağırırız :) tamir etsin.:)

yok aslında sorun şu bence binbaşı hocamızdan ses çıkmadığına göre ketıl arızalanmıştır.:)ondan dolayı çağırmıyordur.olmazsa bi elektrikçi çağırırız :) tamir etsin.:)

amanın... Binbaşı üstadımız bunu duymasın. Birdaha sorularımıza cevap vermez yoksa.

Yazınızı yeni gördüm,bu konuda çok güzel bir organizasyon düşünmüşsünüz,güzel fikirlere hep saygı duyarım arkadaşlar,niye kızıp alınayım buna hiç anlam veremedim.Ancak şu da var ki,mutlaka fiziki bir beraberlik de o kadar şart değildir diye düşünüyorum,ayni sn. rezistans'ın da düşündüğü gibi.Forumdaki sanal ortamı,aslına bakarsanız bazen gerçek bir dünyadan,bizim yaşadığımız asıl dünyadan daha gerçek,ilişkileri daha da sıcak bulduğum zamanlar da oluyor.Bunu "Matrix" "Bilim-kurgu" film serilerinin etkisinde çok fazla kalarak da söylemiyorum.Gayet samimiyetle içimden geldiği gibi ifade ediyorum,inanın.Ama gerçek hayatta karşılaşırsak kuzu çevirme veya testi kebabı yapmadan da bu karşılaşmayı hiç bir şekilde çok ucuza da geçiştirmeyiz,yani bunu iyice kutlarız diye düşünüyorum.(Yol masrafları,çaylar,kebaplar da benden merak etmeyin:))

Ayrıca Ketıl bizim evde hiç yoktur:),sadece yeni aldığım ve teknik özelliği biraz fazlaca olan bir tarayıcı,(HP Scanjet G3110),son günlerde beni biraz fazlaca uğraştırıyor o kadar.Bir de geçen gün "King Ecovac,1600 watt." markalı,sulu sistem elektrik süpürgem,kablo kısmından bakır iç telinin kopma arızasını gösterdi.Kabloyu avometre ile ölçmeme rağmen,kablo belirli açılarda kıvrılınca,motorun elektiği kesilip de stop ettiğindan,motorun devir kontrol devresini gereksiz yere şüphe üzerine yeniden lehimlemiş oldum.Yani bu basit arızayı biraz da geç farkettim,ama olsun,yine de kendi sorunumu yine de kendim halletmiş bulundum.Garanti süresinde motor bir kez yandı,serviste motor ayrıca ücretsiz değişti.4 yıl olan bu süre bitince de,bu defa kablo içten kopmuş,hemen göremedim.İlk yaptığım işlem,motordan kabloyu ayırıp avometre ile omaj kontrolüydü,ancak ölçümde kablo açısı doğru yere geldiğinden dolayı doğru omajı gösterdi,yani beni yanıltıp fazla zaman kaybına neden oldu.Kolay gelsin.Kalın sağlıcakla.

Hocam ketıl işin şakasıydı tabiki de:) forumda konulara verdiğiniz uzun uzun cevaplar ne kadar cömert olduğunuzu gösteriyor zaten insan sevdiği kafadengi bir insanla ekmek peynir bile bal börek olur.Arızalarınız da kolaylıklar dilerim.Haa bu arada ketıl yoksa pet şişeyle de çay yapabiliriz :)

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri