bu kadarıda olmaz denilecek bir olay

Yeni bir işletme kuruyoruz.Tabi yeni firma oldugu içinde tesisatlarda yeni döşeniyor.Tabi bizde makinaları deniyoruz.makinaların devir yönü dogru mu degil mi diye kontrol ettik. Yapılması gerekeni yaptık.Makina bir süre çalıştıktıktan sonra durdu.Tabi şaşırdım.Makina neden durdu diye giriş çıkışındaki sınır anahtarlarını kontrol etmeye başladım.Baktım onlarda saglam.Bu sefer fazları kontrol etmek için panoyu açtım.Fazın bir tanesi gelmiyor. Ana sigortaya baktım. Orası sağlam.O gün bir şekilde gelmeyen fazı getirip makinayı çalıştırdım.Ertesi gün tesisat döşeyen firmadaki arkadaşlara söyledim.Başta söylemediler.Daha sonra anlattılar ana hattı çekerken kablo yetişmeyeceğini anlayınca tavanın üst kısmında ek yapmışlar.Tabi benim yukarı çıkıp kontrol etme şansım yok.Ekte kopukluk olmuş.Tabi kabloyu komplo degiştittirdim. :-[

Hakikattende bu kadar olmaz işi yaptıran firma onlara paralarını tam ödüyor kablo kısa gelicekse ölcüsünü düzün alıp bildirselerdi hiç bir firma itiraz etmez eğer fark edilmeseydi ilerde ordan daha büyük bir sorun çıkardı sonra haberlerde duyardık """elektrik kontağından çıkan arıza sonucu... ""

İş güzarlığın ne olduğunu anlatmışın.Yine de sabırlı davranmışsın

tembellik yapmışlar işte vurdumduymazlık örneği. biz işimizi yapıp bir an önce burdan gidelimde kullanıcı ne yaparsa yapsın görüşündeler bunlar.... gerçekten yazık hiç yapılmaması gereken şeyi yapmışlar

Bence arkadaşlarının çok fazla üstüne gitme nede olsa sana konunun aslını anlatmışlar

Bende benzer bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.İzmir de oturuyorum bulunduğumuz semtte havai hatlar değişiyor ve yerlerine trafo merkezinden sonra A.G. dagıtım panoları konuyordu bende bir elektrikçi olarak yapılan işi yararlı bulmuştum hatta arkadaşlar havai hattın bir üst sınıf kablo çekmesi çokda hoşuma gitmişti ancak dagıtım panosundan apartmana çekilen kabloda bir eksiklik oldugunu düşünerek daireme çıktım ertesi gün apartmandan çıkarken eksikliğin ne oldugunu daha iyi anlıyordum 4*50 (zannedersem tam bakamadım) kablo ana dagıtım panosuna 1.5m kısa duruyordu ölçü alan arkadaşlar kısa ölçü almışlardı ve hemen çözüm kabloyu oracıkta eklediler ve bütün hayranlıgım kayboluverdi.....

suç firmada mı yapanda mı oda belli değil kim nasıl yaptıssa hele iş veren bu konuda bilgi olarak eksikse vay onun haline

Konumuz madem işgüzar insanlar bende bir anımı paylaşmak istedim ;
Bursa da peugeot fabrikasının motor ve makınalarının kurulumunu yapıyoruz. Daha çevre düzenlemesi yapılmamış durumda fabrikanın.Bir köyün yakınına kuruluyor. Çamur deryası heryer. Servis kamyonetimide sokamadım içeri çamurdan dolayı ha bire dışarı çıkıp eksik olan malzemeleri alıp dönüyorum.
1 oldu 2 oldu 3 oldu sonunda kendi kendime başlarım böyle işe ben bu kamyoneti alacağım içeriye dedim.Atladım arabaya biraz patinajdan sonra kapıya 3 - 4 metre kala araba zorlanmaya başladı. Sonrasında olanlar oldu ...
Yaklaşık olarak 50 - 60 km. hızla fabrikadan içeri daldım ama arkamda 3x95+50 mm. kablolarla birlikte.... :)))
Arkadaşların işine gelmemiş çamurda çalışmak kabloları yere serip emaneten beslemeyi vermişler. Eee çamurada gömülünce kablolar gözükmez duruma gelmişler.Artık siz düşünün benim durumumu...
Unutmadan ; Bu olaydan sonra köye 2 gün sonra elektrik verilebilmiş ancak...Ama fabrika ve benim intikamımız kötü oldu...
teşekkür ederim avni abiii..... (kulakların çınlasın)

Hatalı veya suçlu aranacaksa O işletmeyi teslim eden Yetkili uygulamacıdır.(Tesisatcıdır.)

Forum istatistikleri

Konular
128,222
Kullanıcılar
450,008
Son üye
velicetin06

Yeni konular

Geri