Bilgisayar ses sistemi

Onu Google'den yaz araştır.
Yabancı dil yok.
Çeviri kullanınca saçmasapan şeyler buluyorum. :)

Paskomya bana bir menü köfte ısmarlada yiyelim...Ben herşeyi doğru yazdım detayına sen yaz okuyalım...Orhan
kofte-tarifi-5.jpg

Mr_YAMYAM daha iyi biliyor o çok daha yüksek seviyede kaliteli ses elektroniği biliyor ben komşuları kanser ediyormuşum şuan piranha 7822 ile Cem Karaca Beyaz atlı çalıyordu MFÖ İstedim çalıyor şimdi GM5P Spıtify beğediklerim karışık çalıyor Mikado MD2012'i kardeşime verdim notebook bozuk... panel bozuldu...

Mr_YAMYAM daha iyi biliyor o çok daha yüksek seviyede kaliteli ses elektroniği biliyor ben komşuları kanser ediyormuşum şuan piranha 7822 ile Cem Karaca Beyaz atlı çalıyordu MFÖ İstedim çalıyor şimdi GM5P Spıtify beğediklerim karışık çalıyor Mikado MD2012'i kardeşime verdim notebook bozuk... panel bozuldu...
Kaliteli markalar belirli,SONY,Logitech,HP,Samsung,Pioneer vb.fakat pahalı.Ucuz kötüler beyini etkiler teneke sesi gibi beyini bozar.Kaliyeli elektronik ses önemli.Ses sinyali kaliteli ise güzeldir...Bunu biliyoruz!

Mikado MD3012 teneke sesli değil ki sesi iyi Logitech kadar bass vermese de iyi bass vuruyor.

Kaliteli müzik dinlemek demek yüksek seviyede dinlemek değildir.
Ses seviyesi 90dbA dan sonra yüksek demektir. Kimilerine göre 90dbA ses şiddeti yüksek, kimilerine göre de normal seviyedir.
Normal konuşma için bir insan sesi 75-80 dbA ise bass lineeritesi 80dbA için 90 dbA ya tekabul eder. (müziğin mantalitesi gerği bass sesler 10db yüksektir)
Akustiğin uygun olduğu ortamlarda bass ses 90dbA ise hemen hemen her insan eser içerisindeki tüm enstrumanları duyar.
Eğer bass bölgesi için farkedilmeyen aşırı kırpılma söz konusu ise bol harmonik olacağı için bass bölgesindeki harmonik frekanslarda da aşırı osilasyon olacak, bu da UĞULTU olarak nitelendirilecektir.
Özellikle 100Hz frekanslarda aşırı yüksek seviye var ise bu frekans bölgesi aşırı rahatsızlık yaratacaktır.
Benim ve arkadaşlarımın yapmış olduğu amplilerde 100Hz bölgesi mümkün mertebe limitlenmiş olduğu için müzik dinlerken biraz fazla da yüksek dinlenilse bile uğultu olmadığı için rahatsızlık duyulmaz.
Ne demek istediğimi @Yunusgr @sasen1 ve @ozgurece-TA3HGU sanırım gayet iyi anlıyorlardır.
Burada şunu özellikle belirtmem gerekir.
100Hz frekans bass bölgesinde olsa dahi, istenmeyen frekanstır. Ancak 32Hz ten 40Hz e kadar olan frekans bölgesi insan kulağının daha az algılayabildiği frekanstır. Her durumda bu frekansların yaratmış olduğu titreşimler daima daha az etkileşim yaratmaktadır.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri